1. Anasayfa
 2. Memur

Sosyal Yardım Alanlara Şubat Müjdesi! Zamlı Destekler Başlayacak Memur Maaşları 2022

Sosyal Yardım Alanlara Şubat Müjdesi! Zamlı Destekler Başlayacak Memur Maaşları 2022
5

Toplumsal Yardım Alanlara Şubat Müjdesi! Zamlı Destek sunar Başlamış olacak #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

2536 Şahıs Okudu – 40 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın gelecek ay ileteceği zamlı destek ödemelerine ilişkin araştırmalar gerçekleştiriliyor.
Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı ocak ayında pek fazlaca toplumsal yardım ödemesini gerçek sahibi vatandaşlara sağlarken, son olarak bu hafta itibariyle doğalgaz tüketim desteği verildi. Aile destek paketi ödemesinden evde bakım maaşına, yaşlı ve engelli aylıklarından toplumsal ve ekonomik destek ödemesine kadar çeşitli toplumsal yardımların ocak ayında vatandaşlara sağlanmasının arkasından, şubat ayı ödemeleri için araştırmalar gerçekleştirilirken, zamlı toplumsal yardımlar da merak ediliyor. Bu kapsamda, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da geçtiğimiz günlerde toplumsal yardım ödemelerinin güncel tutarlarına ve zamlı ödemelerin hangi tarihten itibaren başlayacağına ilişkin açıklamada bulunmuş oldu.
Aile Bakanlığı Toplumsal Yardım Zammı 2024
Asgari ücretin 2023 yılının son günlerinde, işgören ve emekli maaşlarının 2024 yılının ilk günlerinde netlik kazanmasının arkasından, toplumsal yardım ödemelerinden faydalanan vatandaşlar da toplumsal yardımlardaki artışları merak ediyorlardı. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada toplumsal yardım ödemelerindeki artışların işgören maaş katsayısına gore belirlendiğini duyurdu. Bu kapsamda, işgören ve işgören emeklilerinin maaşları yüzde 49.25 oranında yükseldiği için toplumsal yardımlarda yüzde 50’ye yakın artış hayata geçti.
Zamlı Toplumsal Yardımlar Ne Süre Verilecek?
Evde bakım maaşı, toplumsal ve ekonomik destek ödemesi, yaşlı ve engelli aylıkları, 18 yaş altı engelli yakını olan vatandaşlara sağlanan destek ödemeleri yüzde 50’ye yakın oranda zamlanırken, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın değişik destek programları çerçevesinde sunmuş olduğu yardımlardan faydalanan vatandaşlar zamlı ödemelerin hangi tarihten itibaren gerçekleştirileceğini merak ediyorlar. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş toplumsal yardımların yüzde 50’ye yakın oranda yükselmesinin arkasından yapmış olduğu açıklamada şubat ayından itibaren ödemelerin artışlı olarak gerçekleşeceğini söylemişti. Bu kapsamda, ocak ayında ve geçtiğimiz yıllarda çoğu zaman ay ortasına doğru yaklaşırken ödemeler yapıldığı için 10 Şubat civarında zamlı toplumsal yardımların sağlanması, bakanlığın resmi web sitesinden ve toplumsal medya hesapları üstünden yayınladığı bilgilendirmeler ile açıklamalarda bulunması umut ediliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. 29 Ocak 2024

  Zam yapılmadı şartlı eyitim aynı

 2. 29 Ocak 2024

  Sanırım kiş bitince 😅

 3. 29 Ocak 2024

  Doğal gaz bu ay yokdu hanki ay vermeyi düşünüyorsunuz annamis deyilim bide verdik diyorsunuz biz niye yaralamadin görmedik hiç utanmanizda yok yalan yaniş insanara soylemekden bikmadinizmi

 4. 29 Ocak 2024

  Sosyal adalet sosyal devlet değil, sadakacı devlet,, Ve Deccal Erdoğan.. ulan LANETLİKLER gürûhu,
  Sizleri yaratan Türkiye’me musallat eden Allah utansın Utancından mehdisinin yüzüne bakamaz olsun

 5. 29 Ocak 2024

  Hep aynı hikâye yalan makinesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir