SSK BAĞKUR EMEKLİ MAAŞLARINA ARTIŞ VAR 2500TL ARTIŞLAR OLACAK Memur Maaşları 2022
0

SSK BAĞKUR EMEKLİ MAAŞLARINA ARTIŞ VAR 2500TL ARTIŞLAR OLACAK #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

2307 Şahıs Okudu – 6 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Emekli, işgören milyonları kapsıyor. Müjdeli haber geldi. Işgören maaşları, emekli aylık ve ikramiyeleri ile ilgili son dakika gelişmesi. Oran belli oldu. Milyonlarca kişinin maaşında büyük artış yaşanacak. AK Parti tarafınca 3600 ek gösterge ve talebe affını da içeren 57 maddelik yasa teklifini TBMM’de kabul edildi. 3600 ek gösterge düzenlemesi 5 milyon 300 bin işgören ve emeklisini kapsayacak. 3600 ek gösterge düzenlemesi sonrasında emekli ikramiyelerinde 50 bin liraya varan artış görülecek. Emekli aylığı da belli bir oranda yükselecek. Peki kimin maaşı ne kadar artacak? İşte son dakika haberinin bilgileri…
Teklife bakılırsa Cumhurbaşkanlığı ödeneğine bağlı olarak belirlenmekte olan TBMM Başkanı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Bakan ve TBMM üyelerinin emekli aylıklarının belirlenmesine ilişkin esaslar tekrardan tespit edilerek kamu görevlilerinde olduğu benzer biçimde gösterge sistemine doğal olarak tutulacak. Teklifle yükseköğretim kurumlarında tahsil görmekte iken ilişiği kesilenler ile bu yükseköğretim kurumlarına kayıt hakkı elde etmiş olduğu halde çeşitli sebeplerle kayıt yaptıramamış öğrencilere geçmişe yönelik süre sınırlaması olmaksızın yüksek öğrenimlerine devam etme hakkı tanınacak. İmar Kanunu’nda meydana getirilen değişiklikle 1 Temmuz 2022’ye kadar yapı (inşaat) ruhsatı alınmış ve buna bakılırsa yapılmış olup kullanma izni verilmemiş yada alınmayan yapılara geçici olarak elektrik ve su aboneliğinin yapılabilmesi imkanı da veriliyor.
Düzenleme kapsamında ek göstergesi 3600’e çıkan ve 30 senelik hizmeti olan bir memurun; emekli aylığında 1234 TL ile 1391 TL, emekli ikramiyesinde ise 44.500 TL ile 50.150 TL içinde bir artış olacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir