Telefon dolandırıcıları emekli adamı 41 bin TL borçlandırdı Banka Kredi
6

Telefon dolandırıcıları emekli adamı 41 bin TL borçlandırdı #kredi Banka Kredi – 2022

#kredi #kredikartı #kredinotu

1136 Şahıs Okudu – 12 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Adana’nın Kozan ilçesinde telefon dolandırıcıları hususi bir bankanın adını kullanarak emekli adamı telefonla dolandırıp 41 bin TL borçlandırdı.
Kozan’da 30 Ocak günü akşam saatlerinde bankadan aradıklarını söyleyerek kredi kartının limitinin artırılması icap ettiğini ve bunun mecburi bulunduğunu söyleyen telefon dolandırıcıları, 63 yaşındaki E.Ö.’yü telefonla konuşurken gelen mesajları söyleterek kredi kartından 41 bin lira borçlandırdı. 10 bin lira emekli maaşı ile borcu ödeme imkânını olmadığını kaydeden E.Ö., dolandırıcıların bir an ilkin bulunmasını isterken bankanın bu borcu affetmesini talep etti.
E.Ö. yaşadıkları vaka sonrası telefon hattını değiştirdiğini ve banka kredi kartını kullanıma kapattırdığını kaydederek artık arayan her insana şüpheyle yaklaştığını söylemiş oldu.
E.Ö., 30 Ocak günü akşam saat 18.30 sularında bir numaradan arandığını belirterek, “Bana ismim ve soyadımla hitap edilerek müşterisi olduğum bankadan aradıklarını ve bankanın hediyesi bulunduğunu söylediler. Kredi kartımın limitinin yükseltilmesi icap ettiğini ve bunun mecburi bulunduğunu söyleyince ben de ilk başta ‘gerek yok benim limitim yeter’ dedim. Mecburi olunca ‘tamam’ dedim. İlk başta inanmadım, size ileti yolluyoruz diyerek peşinden bankadan ileti erişince hakkaten bankadan arandığıma ikna oldum. Gelen mesajları okudum, mobil uygulamaya girip gelen mesajlara onay vermemi istedi, maalesef bilmeyerek onay verdim. Ortalama 41 bin TL’ye yakın dolandırıldım. Bankaya gittim, durumu anlattım, evrak verdiler ve ben de savcılığa verdim. Gelen mesajları okudum, hakkaten bankadan ileti erişince güvendim. Bir mesajla hayatım kararmış oldu. Banka ne meydana getirecek bilmiyorum. Emekli maaşımla bu borcu ödeme şansım yok. Numaramı iptal ettim. Arayan numaralardan korkuyorum. Hiç kimseye yanıt veresim gelmiyor. Bu dolandırıcının yakalanması lazım. Dışarıdan bir şahıs banka adına ileti yollayamaz. Emekli maaşı ile geçiniyorum. Fazlaca zor bir durumda bıraktılar” diyerek yaşamış olduğu sıkıntılı süreci aktardı.

Abone Olmak için Tıklayınız → http://showtv.tv/ANcO8B
Instagram Hesabı: https://www.instagram.com/showanahaber/
Feysbuk Hesabı: https://feysbuk.com/showanahaber
Twitter Hesabı: https://twitter.com/showanahaber

#ShowAnaHaber
#ShowHaber
#ShowTV

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

 1. 5 Şubat 2024

  Üstüne bir bardak su iç

 2. 5 Şubat 2024

  ÇOK DA DOLANMAMAK LAZIM.

 3. 5 Şubat 2024

  saflığın böylesi, vayyy

 4. 5 Şubat 2024

  kendinden kork bence , enayi yaşamak zor olmalı

 5. 5 Şubat 2024

  😮😮😮

 6. 5 Şubat 2024

  Gecmis olsun artik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir