1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri

WhatsApp Üzerinden Para Kazanmak – 2022

WhatsApp Üzerinden Para Kazanmak – 2022
0

WhatsApp Sayesinde Çevrimiçi Para Kazanmak Mümkün

Facebook, Instagram, Twitterve LinkedIn gibi sosyal medya platformları günümüzde bir yaşam biçimi haline gelmiştir. Kişi bu platformların varlığı olmadan günlük yaşamını hayal edemez. Sabahları hemen hemen herkesin yaptığı ilk şey, abone olduğu sosyal medya platformlarındaki bildirimleri kontrol etmektir ve bunu gece uyuyana kadar gün boyunca düzenli aralıklarla yapmaya devam eder. Bu platformlarda kullanıcı katılımı bu yüksek seviyelerdeyken, doğal soru şudur: Bu etkileşimlerden para kazanılabilir mi? Örneğin, Facebook video oluşturucuları reklam gelirlerinden kazanabilir ve Youtube içerik oluşturucuları için de benzer bir durum söz konusudur. WhatsApp‘ın kendisi reklamlara veya ticari işlemlere izin vermese de benzersiz biçiminden yararlanmanın ve orada burada küçük meblağlar kazanmanın hala birçok yolu var. Bu yolları genel bir şekilde açıklamak istersek;

  • Viral içerikler
  • Ortaklık sistemleri

Viral İçerikler

İnternette makaleler, reklamlar ve içeriklerle dolup taşan milyonlarca web sitesi var. Bu faydalı içeriği WhatsApp üzerindeki kişilerinizle paylaşarak para kazanmanın bir yolu var. Bu yöntem söz konusu olduğunda, tamamen Shorte.st vb. ücretli URL kısaltma hizmetlerini kullanmakla ilgilidir. Bu tür ücretli URL kısaltma hizmetleri, kullanıcıların sitelerini kullanarak çeşitli web mülklerine olan bağlantıları kısaltmalarına olanak tanır. Ve yeni, kısaltılmış bağlantının aldığı her tıklama için, kullanıcıya belirli bir miktar para ödenecek. Bunun çeşitli senaryolarını çizmek ise sizin elinizde olan bir durumdur. Arkadaş çevrem geniş ve bana güvenerek linklere tıklatabilirim düşünceniz var ise, bu iş tamda sizin için biçilmiş kaftan.

Kariye Para üzerinden diğer para kazanma yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

2. Ortaklık Sistemleri (Ürününüzü veya Üçüncü Şahısların Ürünlerini Doğrudan Satmak)

Bağlı kuruluş pazarlaması, belirli bir ürünü bir şirket adına tanıttığınız bir platformdur. Örneğin, Amazon en iyi bağlı kuruluş pazarlama platformlarından biridir. Bağlı kuruluş pazarlamasında, satmanız gereken ürüne bağlı olarak komisyon alabilirsiniz. Tanıtımını yapmak istediğiniz ürünü seçmelisiniz. Birine karar verdikten sonra, bağlı kuruluş URL’nizi alın ve bağlantıyı kişilerinizle ve bağlı gruplarla paylaşarak WhatsApp üzerinden tanıtmaya başlayın. Amazon’a ek olarak, bağlı kuruluş pazarlama planları sunan birkaç tanınmış site daha var. Örnek vermek gerekirse herkesçe bilinen Alibaba, Ebay gibi siteleri de buna dahil edebiliriz. Buda WhatsApp uygulamasının sınırsız bir kazancın kapısını size açan bir yol olduğunu gösterir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap