1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri

Yazarak Para Kazanmanın 14 Etkili Yolu – Kariyer Para

Yazarak Para Kazanmanın 14 Etkili Yolu – Kariyer Para
0


Yazmak oldukça ödüllendirici bir hobidir, bilhassa ondan para kazanmaya başladığınızda tamamen başka bir keyif vermektedir. Yazmak için para kazanmanın yollarını arıyorsanız, şanslısınız, bu kılavuz size iyi mi bulunduğunu gösterecek.

İster boş zamanınızda fazladan harçlık kazanmayı umuyor olun, ister uzun vadeli kariyer hedefleriniz için ileriyi düşünüyor olun, para için yazmak çok çok fazla iş ve çaba gerektirebilir, sadece buna hakikaten kıymet.

Üniversitede para kazanmanın bilhassa iyi bir yolu, şu sebeple bir taraftan gelir elde ederken bir taraftan da lisansüstü yazarlık işlerine başvurmaya başladığınızda oldukça işinize yarayacak bir edinim kazanıyorsunuz.

Bu yüzden, kelime bilginizi hak ettiğiniz paraya dönüştürmenize destek olmak için, yazı yazarak para kazanmanın en iyi 14 yolunun bir listesini hazırladık. ✍

Yazarak Para Kazanmanın 14 Etkili Yolu

Yazarak Iyi mi Para Kazanılır:

İşte bir yazar olarak para kazanmanın en iyi yolları;

1 – Filmleri, Ürünleri, Müziği ve Daha Fazlasını İnceleyerek Para Kazanın:

Iyi mi yapılacağını bildiğinizde, herhangi bir mevzuda araştırma yaparak yazma karşılığında para almak oldukça kolay bir hale gelecektir…

Başlangıçta, mevzu araştırma yazmak olduğunda, ustalaşmış TV ve film eleştirmenliği şeklinde oldukça sayıda geçmiş edinim gerektiren tam zamanlı işleri düşünebilirsiniz.

Sadece, birkaç ödüllü internet sayfalarına kaydolarak araştırmalardan oldukça süratli bir halde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu sitelerde, minik aletlerden müziğe, kırtasiye malzemelerine ve öteki her şeye kadar araştırma bulabilirsiniz.

Mesela, Slicethepie’da moda öğeleri ve şarkılar hakkında kısa incelemeler yazarak para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan üye olmak ve derhal yazmaya adım atmak.

Eğer bir ürün testçisi yada ücretli bir anket sitesi paneli üyesi olmak için kaydolursanız, teknoloji, kıyafet yada kozmetik şeklinde satın almak için ödeme yapacağınız ürünleri inceleyerek, para kazanabilirsiniz.

Ek olarak, buna ek olarak, ürün testçileri kimi zaman inceledikleri ürünleri saklayabilir, hatta kazançlarını çoğaltmak için satabilirler!

2 – Para Karşılığında Makaleler Yazın:

Gazetecilik, yazma sevgisi ve kabiliyeti olan hepimiz için muhteşem bir kariyer rotasıdır ve eğer bunu yapmayı hakikaten istiyorsanız, yapmanızı tavsiye ederiz.

Bununla beraber, bunun rekabetçi bir sanayi bulunduğunu ve yeni başlamış olan genç yazarlar için birazcık düşük ücretli iş ve parasız yetişim yapma mevzusunda bir üne haiz bulunduğunu kabul etmek önemlidir.

Sadece devamlı kolay olmasa da talebe gazeteci olarak para kazanmak mümkün.

Yazı yazarak para kazanmaya adım atmak için illa gazetecilik okuyor olmanız gerekmiyor sadece, hikayelere iyi bir gözle bakan ve ayrıntılara muhteşem bir halde dikkat eden kuvvetli bir yazar olmanız gerekir.

Yazı portföyünüzü meydana getirmeye adım atmak için ilk olarak üniversitenizdeki talebe gazetesine yada dergisine katkıda bulunmanızı tavsiye ederiz. İlgi alanlarınızı ve yazma kabiliyetinizi sergilemek için bir blog başlatmak da iyi bir fikirdir.

Sağlam bir portföyünüz olduğunda, komisyoncu editörlere (bunlar, yayınları için makaleler sipariş eden gazetecilerdir) yazı fikirleri sunmayı deneyebilirsiniz. Yazı fikirlerinizi beğenirlerse, özgür olarak onlar için yazmanız için sizi işe alabilirler.

Yazı başına kazanacağınız miktar, yayına ve parçanın uzunluğuna/tarzına bağlı olarak değişecektir, sadece en iyi makalelerde görevlendirilen makaleler için £100+ ödeme alabilirsiniz.

  1. Bionluk