Yurtdışında Şirket Kurmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Yurtdışında Şirket Kurmak İçin Bilmeniz Gerekenler


Yurtdışında şirket oluşturmak fikri genel olarak günümüzde oldukça yaygındır. Yurtdışında şirket oluşturmak için lüzumlu aşamalar listesine daima dikkat edilmesi önerilir. Ek olarak yurtdışında yaşam şartları ve iş müracaat önerilerini incelemeniz gerekmektedir.

Yurtdışında şirket oluşturmak düşüncesi pek oldukça şahıs haizdir. Genel olarak günümüzde internasyonal platformlarda daha etkili bir halde yer alabilmek için yurtdışında bir yerde firmalar kurulmaktadır. Özelliklede son zamanlarda gençlerin hayallerinde tecim daha oldukça yer almaya başladı.

Yurtdışında Şirket Oluşturmak

Genel olarak ticari alanda devamlı yer almak isteyenlerin temel hedeflerinde internasyonal olarak çalışmak yer alır. Zira ticarette ön planda bulunmak için tüm dünyaya hitap etmek gerekir. İlk zamanlar için tüm dünyaya hitap etmek güçtür. Fakat yurtdışında bazı ülkelerde oluşturulan firmalar ile tüm dünyaya hitap etmek daha kolaydır.

Ek olarak Bkn. Yurtdışında İş İmkanı

Yurtdışında Online Şirket Oluşturmak

Son zamanlarda tecim dünyasında ciddi değişikler yaşandı. İnternet platformunun gelişmesi ile e tecim; tecim dünyasında kuvvetli olarak yer almaya başladı. Günümüzde pek oldukça şahıs online firmalar kurarak tüm dünyaya açılmaktadır. Fakat tecim dünyasında bazı prosedürler vardır. Bu yüzden de yurtdışında online olarak şirket oluşturmak pek oldukça kişiye bakılırsa daha avantajlıdır.

Genel olarak yurtdışında online şirket kurmanın maliyeti daha düşüktür. Bu yüzden de pek oldukça şahıs yurtdışında online olarak şirket kurma düşüncesine haizdir. Günümüzde şirket türlerine daha kolay karar verebilirsiniz. Online şirket oluşturmak genel olarak daha ergonomik oluyor. Günden güne karşı karşıya tecim dünyası daha geri planda kalmaya başladı.

Yurtdışında Şirket Kurma Aşamaları Nedir?

Şirket kurabilmek aniden olan bir durum değildir. Belirli bir sistem dahilinde ilerleyerek yurtdışında şirket oluşturmak daima için daha doğru bir karar oluyor. Yurtdışında şirket kurma prosedürleri daima daha farklıdır. Bu yüzden de genel bir araştırma sonrasında yurtdışında şirket kurulması gereklidir. Özelliklede yurtdışında kurulan şirketlerde tertipli olarak ilerlenebilmesi için belirli aşamalar gerekmektedir.

Yurtdışında Şirket Kurma Aşamaları

 • Şirket için lüzumlu olan yeterlilik belgelerinin bulunması
 • Firmanın yeri için yasal düzenlemelerin oluşturulması
 • Vergi işlemleri için lüzumlu başvuruların yapılması
 • Yabancılara sunulan hak çeşitlerinden yararlanmak için lüzumlu başvuruların yapılması

Genel olarak benzer aşama türleri istenilmektedir. Fakat daima için lüzumlu olan belge çeşitlerinin tam ve resmi olması gerekiyor.

Ek olarak Bkz. Kariyer Fikirleri Yurtdışı İş İmkanı 5 Tavsiye

Yurtdışında Şirket Kurmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Yurtdışında şirket kurabilmek düşüncesi oldukça iyi; fakat uygulaması pek oldukça kişiyi genel olarak korkutmaktadır. Pek oldukça şahıs öncelikle yurtdışında kurulacak olan firmanın maliyetini merak etmektedir. Şirket kurmanın maliyeti daima değişik sayıları ifade eder. Bu yüzden de tam ve net olarak bir maliyet miktarı sunulması mümkün değildir.

Şirket kurma işlemleri için tahmini maliyet sayıları vardır. Firmanın hangi ülkede kurulacağı ya da hangi alanda hizmetlerin sunulacağı şeklinde temel faktörler; şirket kurma maliyetlerini etkilemektedir. Pek oldukça şahıs Avrupa birliği devletlerinde bilhassa Almanya ve Fransa şeklinde ülkelerde şirketlerini oluşturmak istemektedirler.

Günümüzde şirket kurabilmek için bazı yeterliliklerin olması gerekir. Çoğu zaman de Avrupa birliği ülkeleri küresel yeterlilikler ister. Bu yüzden de Avrupa birliği devletlerinde şirket oluşturmak bir çok vakit daha avantajlı bir durumdur.

Ek olarak Bkz. Almanya’da iş başvurusu ve yaşam 

Yurtdışında Şirket Kurmanın Avantajları Nedir?

Şirket oluşturmak kolay değildir fakat özelliklede yurtdışında şirket oluşturmak daha zor olsa gerek. Genel olarak bakıldığında yurtdışında şirket oluşturmak daima için daha avantajlı bir durumdur. Günümüzde yurtdışında şirket kurma avantajları listelerinde çoğunlukla şunlar yer alır;

 • Vergi avantajları çoğunlukla daha çok oluyor.
 • Küresel olarak iş dünyasında var olabilme süreci çoğunlukla daha kısa zamanda oluyor.
 • Pazarlama alanları daima daha yaygındır.
 • Ürün özellikleri daha kaliteli olarak üretilir.
 • Hizmet sunumlarında profesyonellik kalitesi daha süratli bir halde artmaktadır.
 • Yönetim işleyişleri daha süratli olarak ilerlemektedir.
 • Sistemsel olarak çalışmak için ideal bir ortam oluşur.

Pek oldukça gencin hayalinde avantajlarından dolayı; yurtdışında bir yerde şirket kurma yer ediniyor. Yurtdışında şirket kurabilmenin avantajlarından yararlanmak için öncelikli olarak; seçilecek ülkenin oldukça iyi seçilmesi gerekir. Ülke seçimlerinde hem mali hem de ürün çeşitleri şirket sahibine hitap etmesi gerekir.

Yurtdışında Şirket Oluşturmak İçin Neler Gereklidir?

Genel olarak bakıldığında şirket kurma sürecinde pek oldukça durumun yerine getirilmesi gerekiyor. Özelliklede yurtdışı için şirket kurma düşüncesinde olanların daha oldukça emek harcamaları gerekiyor.

Genel olarak bakıldığında yurtdışında şirket oluşturmak için lüzumlu olanlar sıralamalarında şunlar yer alır;

 • Evrak çeşitlerinin fotoğraf olarak temin edilmesi gerekir.
 • Fiziki olarak şirket kurulacak ise; şirket yeri alınması ya da kiralanması gerekir.
 • Küresel ortamlarda geçerli olan işlemlerin uygulanması gereklidir.
 • Firmanın ürünü ya da hizmeti için pazar araştırılması yapılması gereklidir.
 • Seçilen ülkenin vergi durumları hakkında data sahibi olunması gereklidir.

Bu belgelerin yanı sıra ABD’da daha çok detay ve resmiyet istenmektedir. ABD’da iş kurma aşamaları birazcık daha sıkıntılı olsa da neredeyse öteki Avrupa ülkeleri ile aynı safhadadır. Mesela Almanya’da iş oluşturmak ile ABD’da iş oluşturmak içinde pek fazla bir resmi belge farklılığı teşkil etmemektedir.

Ek olarak Bkz. ABD iş başvuruları ve ABD’da yaşam

Yurtdışında Şirket Oluşturmak İçin Neler Yapılması Gerekiyor?

Genel olarak bakıldığında pek oldukça şahıs için yurtdışında şirket kurabilmenin zor olmadığı anlaşılıyor. Yurtdışında şirket kurarken yalnız dikkatli olunması genel olarak kafi bir sebeptir. Günümüzde yurtdışında şirket oluşturmak için lüzumlu işlemler bulunmaktadır.

Genel olarak yurtdışında şirket oluşturmak için yapılması ihtiyaç duyulan temel işler şunlardır;

 • Yabancı çalışabilme belgesinin alınması
 • Vergi belgesinin alınması
 • İş bölgeleri için ruhsatının bulunması
 • Yabancı olarak iş yeri açabilme ruhsatı
 • Küresel alanda çalışabilmek için yeterlilik belgelerin alınması

Yurtdışı ülkesinin genel hukuk kurallarına bakılırsa yapılacak olan işler değişmektedir. Özelliklede yurtdışında şirket oluşturmak için küresel belgelerin temin edinilmesi gerekir. Son zamanlarda değişik ülkeler şirket oluşturmak için küresel belgelere daha oldukça gereksinim duyuluyor.

Yurtdışında Şirket Oluşturmak İçin Vergi Çeşitleri Nedir?

Günümüzde pek oldukça şahıs değişik ülkelerde şirket kurmaktadır. Genel olarak değişik bir ülkede şirket oluşturmak için pek oldukça bilgiden yararlanılmaktadır. Günümüzde faklı ülkelerde şirket kurabilmek için lüzumlu olan vergi çeşitleri; ülkelerin vergi hukuk sistemine bakılırsa değişmektedir. Özelliklede Avrupa birliği dışı ülkeleri için vergi belgesi şartlarında farklılıklar daha yoğun yaşanmaktadır.

Genel olarak yurt haricinde şirket oluşturmak hayalleri seçilen ülkeler ile hayal olmama yolunda ilerler. Seçilen ülkenin genel durumlarına bakılırsa yurtdışında şirketlerin kurulması şartları da değişmektedir.

Yurtdışında Şirket Kuranların Yorumları

Günden güne yurtdışında şirket kuran kişilerin sayısı değişmektedir. Genel olarak yeni girişimcilere yurtdışında şirket kuranların yorumları çoğunlukla merak edilir. Genel yorumlar ise şu şekilde olmaktadır;

 • Küresel pazarlama için oldukça avantajlı
 • Yüksek maliyetli kazançlar elde ediliyor.
 • Üretim aşamasında kalite üst düzeyde yer ediniyor.
 • Internasyonal olarak daha süratli iletişimler sağlanmaktadır.

Yurt İçi ile Yurtdışında Şirket Kurma Farkları Nedir?

Günümüzde yurtdışında şirket kurma hayalinde olanlar en oldukça yurt içi ile yurtdışı şirket kurma farklarını meral ediyor. Hem yurt içi hem de yurtdışında şirket kurma avantajları elbet farklılık göstermektedir. Genel olarak anlatmak gerekir ise; her iki durumda da ürün ya da hizmet türüne bakılırsa avantaj durumu değişmektedir. Yurtdışı düşünenler için ek olarak ülke tercihlerine oldukça itina göstermeleri gerekir.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık