1. Ana Sayfa
 2. Memur

Zamlı maaşlar ne zaman yatacak? İşte memura ve emekliye zam takvimi Memur Maaşları 2022

Zamlı maaşlar ne zaman yatacak? İşte memura ve emekliye zam takvimi Memur Maaşları 2022
20

Zamlı maaşlar ne vakit yatacak? İşte memura ve emekliye zam takvimi #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

32538 Şahıs Okudu – 160 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Işyar ve emeklilere meydana getirilen yüzde 30’luk zam oranı sonrasında, enflasyon ve zamlı maaş farklarının ne vakit yatırılacağı merak ediliyor. Yüz binlerce kişinin merakla beklediği zamlı maaşlar bu ay hesaplara yatacak. Peki, zamlı maaş farkları ne vakit, ayın kaçında yatacak?

Binlerce memurun ve emeklisinin merakla beklediği zamlı maaş farkları için geri sayım başladı. 2023 senesinde işyar ve emeklilere meydana getirilen yüzde 30’luk zammın peşinden, maaş farklarının hesaplara ne vakit yansıyacağı merak ediliyor. İşte o tarih.

ENFLASYON FARKIYLA BİRLİKTE YÜZDE 30’LUK ZAM

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) Aralık 2022 süreci enflasyon verilerini açıklamasıyla, işyar ve emeklilerin maaşlarına yansıtılacak enflasyon farkı belli oldu. Işyar ve işyar emeklileri ocakta yüzde 7,84 enflasyon farkı, yüzde 8 de toplu sözleşme zammı alacak.

Böylece işyar ve işyar emeklileri ocakta toplam yüzde 16,48 zam almaya hak kazanmıştır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, işyar ve emeklilerin refah oranı eklendikten sonra yüzde 30 zam alacağını deklare etti.

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞ FARKLARI NE ZAMAN YATACAK?

Zam açıklamaları peşinden enflasyon farkının yatacağı tarihe yönelik araştırmalar başladı.

Işyar, sözleşmeli ve işyar emeklileri, zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren almaya başlamış olacak.

🔔 A Haber’in en güncel haber görüntülerini izlemek için https://bit.ly/3T6Fg9c YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

A Haber Resmi Web Sitesi
► https://www.ahaber.com.tr

Toplumsal Medya Adreslerimiz
► https://feysbuk.com/ahaber.com.tr
► https://twitter.com/ahaber
► https://instagram.com/tvahaber
► https://tiktok.com/@ahaber
► http://t.me/ahabercomtr

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Yorumlar (20)

 1. 2 hafta önce

  Niye milleti yanıltıyorsunuz? Çalışan memura 15 Ocakta yatan maaş %16.5 zam. Kalanını 15 Ocaktan sonra ne zaman yatacak belli değil ayın 25 ine doğru farklarla birlikte yatırılacağı söyleniyor.

 2. 2 hafta önce

  Açlık sınırı kaç tl f erdem

 3. 2 hafta önce

  intibakverilsin

 4. Oy verenler düşünsün

 5. 2 hafta önce

  Nasıl algı yapıyorsunuz Sn. Faruk Erdem… Ayıptır, günahtır…

 6. 2 hafta önce

  Faruk bey değerli bilgileriniz için sagolun varolun!

 7. 2 hafta önce

  Ulan milletvekillerine kendinize dünya kadar zam yapıyorsunuz Allah’tan korkmazlar bize geldin 5 kuruşu çok görüyorsun Allah sizi paramparça Eylesin

 8. 2 hafta önce

  Tayyip hazineyi kuruttu ne mammı ne farkı zamanında ödeyemiyor 3600 ek göstergeyi bile 15 ocak ta yürürlüğe sokarak emekli memurun 15 gününü yedi ödeyemedi HAZİNE BOŞŞŞŞ BIRAKIN DOLARI TÜRK LİRASI BULAMIYOR HAZİNE TAM TAKIR KURUBAKIR.

 9. 2 hafta önce

  emekliye ve memura verilen zam akp yi en az 3 puan erkiler 40 puandan asagi oylamamalıydı yazik oldu 30 karsilqmiyor

 10. 2 hafta önce

  Çok afedersiniz de akpartili olarak ve devletimizin memuru olarak konuşuyorum. %84 zam yapılan milletvekili kadar asgari ücretlinin memurun emeklinin değeri yokmu Allah’a şükür yine memur idare ediyor. Lakin asgari ücretli, emekli kira parası, elektrik,su, doğalgaz nasıl geçinecek. Onuda hesaplayın. Milletin vekilinin yeni maaşı 70 bin küsur olurken hiçmi vicdanınız sızlamıyor.

 11. 2 hafta önce

  Nasıl prim yatirilmaz ya yazik

 12. 2 hafta önce

  EYT YALAN OLDU GALİBA

 13. Eyt yi bekliyoruz.Işsiz olan yüzbinleriz. Bakanımız emekçinin yanındayız demişti. Başkanımızda söz verdi.zor durumdayız. Ne bekleniyor?

 14. SANDIKDA ERDOĞANIN BAHCELININ IFLAHINI KESECEĞİZ

 15. 2 hafta önce

  Ssk işçi emeklisi zamdan memnun değil asgari ücret olmalıydı emekli perişan İNTİBAK bekliyoruz yoksa onlar bilir. ..

 16. 2 hafta önce

  2019 emekli olduğumda emekli maaşım asgarî ücret di şimdi taban maaşla aramda fark 500 tl fark kaldı boşuna pirimlerim yüksek yatmış kendi elerimizle AKP oy verdik seçimde AKP oy yok

 17. 2 hafta önce

  En.dusuk.emekli.maas.besbin.bes.yuzlira.oldu.evet.olduda.endusuk.ev.kirasi..ikibin.besyuzlira.en.dusuk.elektirik.patasi.ucyuzlira.dogal.gaz.parasi.alti.yuzlira..ikiyuz.ellira.su.parasi..elde.kaldi.ikibinbesyuzlira.peynirin.kilisu.yuz.ellira.etin.kulosu.ikiyuzlira.gitte.al.haftada.dortyuzlira.pazar.parasi.ayda.bin.alriyuzlira.yahu.besbin.besyuzlirayi.ver.milletvekili.gecinsin.ozaman..onlar.niye.otuzbinlira.aliyorda..asile.besbinbesyuzlira.eriyorlar.onlar.vekil.vekil.

 18. 2 hafta önce

  Memurlar iyi günümüzde ssk bağkur 5500 6000 kira parası evi olmayana emeklileri insan yerine koyan yok

 19. Ne nankör Millet siniz bee neyinize yetmiyor çok bile verdi. Çok sayın cumhuru reisim.. Şükredin ki bereket olsun….. O kadar makarna verdi.. Seçim otobüslerinde o kadar kafanıza vura vura keyif çayı dagıttı.. NEDEN çünkü ailenizle keyifli için diye.. Makarnayı yediniz üstüne keyif Çayları içtiniz keyfinizi ettiniz. Hala nankörlük ediyorsunuz….Oyları atın keyif çayını için bırakın reis herşeyi halleder.. Ne diyor şarkıda beraber yürüdük biz bu yollarda beraber islandık yagan yagmurda şimdi yedigim tüm paralarda bana herşey keyif çayı içenleri hatırlatıyor…nankör millet sizi şarkıya az kulak verin..

 20. 2 hafta önce

  Tanrım! Bir aydan kısa sürede 53.000$. Bayan. Marie Caldera, hayatları değiştiren biri. Allah razı olsun hanımefendi Marie Caldera

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir