1. Ana Sayfa
  2. Memur

Asgari ücrete 5.500 TL zam bugün onaylandı! Memur maaşı seviyesine ulaştı Memur Maaşları 2022

Asgari ücrete 5.500 TL zam bugün onaylandı! Memur maaşı seviyesine ulaştı Memur Maaşları 2022
0

Asgari tutara 5.500 TL zam bugün onaylandı! Işgören maaşı seviyesine ulaştı #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

12 Şahıs Okudu – 1 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Asgari ücretliye bayram ettirecek 5500 TL tutarındaki zam Meclisten geçti! Artık asgari ücretliler de işyar maaşı seviyesinde maaşlarını alacaklar.
Asgari tutara 5.500 TL zam bugün onaylandı! Işgören maaşı seviyesine ulaştı Temmuz ayı yaklaştıkça ara zam senaryoları da peş peşe gelmeye devam ederken 7 milyon asgari ücretli çalışana üstün dereceli destek ödemesinin Meclis’ten geçmiş olduğu haberi geldi! Destek ödemeleri Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında 5500 TL olmak suretiyle milyonlarca Asgari ücretle çalışan vatandaşın hesabına koşulsuz şartsız aktarılacak! Mevzu hakkında dört gözle beklenen detaylar haberimizde.

Bilhassa son yıllarda Rusya ve Ukrayna içinde yaşanmış olan harp tüm dünyada büyük enerji krizlerine sebep oldu. Yaşanmış olan enerji krizleri ise her gün giderek artan enflasyon sorununa çanak tutuyor. vatandaşlar geçim sıkıntısı çekmeye devam ederken beklenen müjdeli haber, hükümetten geldi. Asgari ücretli çalışanı ek ödeme ile ilgili yeni düzenleme meclisten geçti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile resmi gazetede gösterildi. Bu çerçevede 7 milyon asgari ücretli yurttaş, ara zamma kadar Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında 3 ay için ek ödemeye doğal olarak tutulacak.
ISINMA YARDIMI
Söz mevzusu ek ödemeler, Temmuz ara zammından derhal ilkin Nisan Mayıs ve Haziran ayları olmak suretiyle 3 aylık hesaplara yatacak. Daha öncelerde gündeme gelen mevzu araya seçimin de girmesi ile beraber arka planda kalsa da sonunda nihai karar çıktı ve Meclisten getirilen ek ödeme, Cumhurbaşkanının da imzası ile hesaplara aktarılmaya başlamış olacak.

VERGİ KESİNTİSİ YOK
Asgari ücretle çalışan 7 milyon yurttaş için her ay 1000 TL hesaplara aktarılacak. Isınma yardımı olarak geçen 1000 TL’lik ödeme için devlet hiçbir vergi kesintisi yapmayacak ve ödemeler net olarak 1000 TL şeklinde hesaplara aktarılacak. milyonlarca asgari ücretli çalışan ödemenin müracaat şartlarını araştırmaya başladı.
1000 TL ISINMA YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI
Milyonlarca asgari ücretli çalışan için devlet tarafınca her ay 1000 TL ısınma yardımı verilecek. Devletin yapacağı bu ödemede hiçbir müracaat şartı bulunmamaktadır. Temmuz ayında gerçekleşecek olan ara zamdan derhal ilkin her ay 1000 TL asgari ücretle çalışan vatandaşın hesabına yatacak. Bu sayede milyonlarca asgari ücretli çalışan Temmuz ayına kadar 8500 TL yerine 9500 TL maaş almış olacak. Havaların giderek ısınması ve Karadeniz gazının sisteme verilmesinin arkasından doğalgaz faturalarındaki 25 metreküplük indirim yardımıyla faturaların düşmesi ve ek olarak aylık 1000 TL ödeme de vatandaşı büyük oranda rahatlatacaktır
ASGARİ ÜCRET ARA ZAMMI NE KADAR?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı ek ödemenin yanı sıra Temmuz ayında maaşlara uygulanacak olan ara zam miktarı da büyük bir merak mevzusu haline geldi. Mevzu hakkında Toplumsal Güvenlik Uzmanı Ömer Erdursun, geçtiğimiz günlerde asgari ücret ile ilgili güçlü bir tahminde bulunarak maaşların 12.000 TL seviyesine yükseleceği hakkında toplumsal medya hesabından bir paylaşım yapmış oldu. Işgören maaşlarına uygulanacak olan zam miktarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 22.000 TL seviyesine yükseleceği ile ilgili açıklamalarda bulunurken emekli maaşları hakkında herhangi bir sayı vermedi. Sadece Toplumsal Güvenlik Uzmanı Ömer Erdursun emekli maaşları hakkında 10.000 TL seviyesinde ilerleyeceğini fazlaca itiraz olursa en fazla asgari ücret seviyesine yükseleceği hakkında tahminlerde bulunmuş oldu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap