1. Ana Sayfa
  2. Devlet

E-İhracat yapanların merakla beklediği destek paketi tüm detaylarıyla bu videoda Devlet Destekleri 2022

E-İhracat yapanların merakla beklediği destek paketi tüm detaylarıyla bu videoda Devlet Destekleri 2022
1

E-İhracat yapanların merakla beklediği destek paketi tüm detaylarıyla bu videoda #devletdestekleri – 2022

#destek #yardım #edevlet

201 Şahıs Okudu – 10 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

#devletteşvikleri #teşvik #devletdestekleri #ihracat #turquality #ticaretbakanlığı #kosgeb #sgkteşvikleri #tübitak #bağışlama #danışman #eihracat

E-İhracat icra eden firmaların uzun süredir beklediği destek paketi sonunda geldi. Daha ilkin destek kapsamı haricinde olan pazaryerlerine verilen reklamlar, fulfillment hizmetleri ve pazaryerlerine ödenen komisyon bedelleri destek kapsamına dahil edildi.
Fulfillment hizmeti destek kapsamına girdi. Toplam e-ticaret satışlarının %10’nu aşmayan fulfillment giderleri %50 oranında her bir ülke için en fazla 3 yıl süresince desteklenmeye başlandı.

Yurt dışı pazar yerlerinde satışa dönen tıklama reklam harcamaları ve varış ülkesinden gelen siparişlerin süratli teslimatını sağlamak suretiyle şirketlerin sipariş karşılama hizmet alımları, yeni destek kalemleri olarak öne çıktı.

Şirketlerin, pazaryerlerinin ve perakende e-Tecim sitelerinin, Yurt dışı pazaryerleri üstünden gerçekleştirdiği dijital reklam üstünden meydana getirilen toplam satışların %20’sini aşmayan dijital pazaryeri tanıtım giderleri %50 oranında ve her pazaryeri için 3 yıl süresince desteklenmeye başlandı.

Şirketlerin, E-İhracat Konsorsiyumları ve perakende e-ticaret sitelerinin; yurt dışı pazaryerleri üstünden meydana gelen hedef ülkelerdeki pazaryeri komisyon giderleri %50 oranında ve 3 yıl süresince desteklenmeye başlandı.

E-ihracat icra eden işletmeler devletin sağlamış olduğu muafiyetler ve teşviklerden daha kolay bir halde yararlanmaya başladı ve hedef ülkeler, geleneksel ihracat desteklerinden değişik olarak, ülkelerin e-ticaret hacimleri, nüfusları, tüketici davranışları dikkate alınarak belirlendi.

İhracatçı şirketlerin yanı sıra Türkiye’de bulunan pazar bölgeleri de yurt dışına açılma mevzusunda karar kapsamında verilen e-ihracat desteklerinden yararlanabilecek, ek olarak yurt dışı pazar yerleriyle entegre olarak Türk ürünlerinin bu pazarlarda yer almasına katkı sağlayacaklar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 1 ay önce

    destekten yararlanmak için şirket olarak mı satış yapmalıyız pazaryerlerinde?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir