1. Anasayfa
 2. Memur

Enflasyon İle Maaş Zammı Hesabı! Memur, Emekli, Asgari Ücret Zammı Memur Maaşları 2022

Enflasyon İle Maaş Zammı Hesabı! Memur, Emekli, Asgari Ücret Zammı Memur Maaşları 2022
0

Enflasyon İle Maaş Zammı Hesabı! Işgören, Emekli, Asgari Ücret Zammı #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

91 Şahıs Okudu – 2 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Dün dünya haberleri

https://yo.fan/uj9bb9gb2t

Enflasyon verileri baz alınarak ekim ayının son gününde memurların, emeklilerin ve asgari ücretlilerin maaşlarına dair araştırmalar yapılıyor.
Türkiye İstatistik Kurumu 3 Kasım Cuma günü ekim ayı enflasyon rakamlarını açıklayacak. Ekim ayı enflasyon verilerinin duyurulmasının arkasından dört aylık enflasyon oranı netlik kazanacak. Enflasyon verileri maaş zamlarının belirlenmesinde büyük öneme haiz olduğundan, asgari ücretliler, memurlar ve emekliler de enflasyon verilerine dair gelişimleri yakından takip ediyorlar. Bu kapsamda temmuz, ağustos ve eylül ayı enflasyon sayıları ile çalışanların ve emeklilerin maaş zamları için tablolar hazırlanıyor.

Emekli Maaşı Ocak 2024 Zammı
Ocak ayının ilk günlerinde aralık ayı enflasyon sayıları Türkiye İstatistik Kurumu tarafınca açıklanacak. Aralık ayı enflasyon verilerinin ocak ayında açıklanmasının altı aylık enflasyon oranı belli olacak ve emekli ile işgören maaşlarına dair kamuoyuna data verilecek. Aralık ayı enflasyon sayıları için bekleyiş devam ederken, temmuz, ağustos ve eylül ayı enflasyon verileri ile hesaplamalar yapılıyor. Bu kapsamda, üç aylık enflasyon oranı yüzde 25.11 olarak belirlendi. SSK ve Bağ-Kur emeklileri için üç aylık zam oranı yüzde 25.11 olurken, önümüzdeki üç ayın enflasyon verilerinin duyurulmasının arkasından bu oranın daha da yükseleceği tahmin ediliyor
Asgari Ücret Zammı Ne Kadar Olacak?
Asgari ücret zammının belirlenebilmesi için Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantıları gerçekleşecek. Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan geçtiğimiz süreçte yapmış olduğu açıklamalarda aralık ayında Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun bir araya geleceğini belirtmişti. Aralık ayında yapılacak toplantıların arkasından asgari ücret zammının netlik kazanması beklenirken, gerçekleşecek artış neticesinde 2024 yılından itibaren geçerli olacak asgari ücretin 15.000 TL ile 17.000 TL aralığında bulunacağı tahmin ediliyor.

Işgören Maaş Zammı Son Durum
Asgari ücret zammının yanı sıra Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan geçtiğimiz süreçte işgören maaşları ile ilgili de açıklamalarda bulunmuş oldu. Bakan Işıkhan, ocak ayının ilk günlerinde işgören maaşlarının yüzde 50’ye yakın oranda artacağını belirtti. Işgören maaşlarına ocak ayında yüzde 50 oranında zam yapılması durumunda en düşük işgören maaşı 33.000 TL seviyesine yükselebilir. İlerleyen süreçte Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıklayacağı enflasyon verileri ile beraber işgören maaşlarının yanı sıra, asgari ücret ve emekli maaşları için de hesaplamalar yapılacak. #ahaber #bbctürkçe #cnntürk #haberturk #2023 #2024 #haber #haberler #2025 #gündem

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir