1. Anasayfa
 2. Memur

Evde Bakım Maaşı, 65 Yaş ve Engelli Aylığı, Sosyal Yardım Zammı Memur Maaşları 2022

Evde Bakım Maaşı, 65 Yaş ve Engelli Aylığı, Sosyal Yardım Zammı Memur Maaşları 2022
0

Evde Bakım Maaşı, 65 Yaş ve Engelli Aylığı, Toplumsal Yardım Zammı #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

1 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Dün dünya haberleri

https://yo.fan/uj9bb9gb2t

Toplumun değişik kesimlerine tertipli olarak Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafınca sağlanan destek ödemelerine hangi oranda zam yapılacağı merak ediliyor.
Temmuz ayının ilk günlerinde haziran ayı enflasyon sayıları Türkiye İstatistik Kurumu tarafınca açıklanmış ve işyar maaşlarına enflasyon farkına ek olarak 8077 TL seyyanen artış eklendiği duyurulmuştu. Işyar maaş zammının netlik kazanmasının peşinden, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da toplumsal yardım ödemelerine işyar maaş katsayısına nazaran zam yapıldığını deklare etti. Gerçekleşen artış neticesinde 4336 TL olan evde bakım maaşı 5097 TL’ye, 1997 TL olan 65 yaş aylığı 2348 TL seviyesine yükselirken, çeşitli toplumsal yardım ödemeleri de işyar maaş katsayısına nazaran arttı. Bu kapsamda, ocak ayında da işyar maaşlarının hangi oranda zamlanacağı ve toplumsal yardımların kaç TL olacağı merak ediliyor.

Toplumsal Yardım Zam Hesaplaması
Toplumsal yardım ödemelerine ocak ve temmuz ayında yapılacak zam belirlenirken altı aylık enflasyon verilerine bağlı olarak artan işyar maaşları baz alınıyor. Bu kapsamda, ocak ayında da işyar maaş katsayısına nazaran toplumsal yardım ödemeleri artacak. Işyar maaş zammı hemen hemen netlik kazanmadı sadece Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan önceki süreçte yapmış olduğu açıklamada işyar maaşlarına yüzde 50’ye yakın oranda zam yapılacağını belirtmişti. Bu durumda evde bakım maaşı 7000 TL’nin, yaşlı aylığı 3000 TL’nin üstüne çıkabilir. Önümüzdeki dönemde açıklanacak enflasyon verileri ile beraber, toplumsal yardımlar ve işyar maaşları için daha net hesaplamalar yapılabilecek.
Kasım 2023 Toplumsal Yardım Ödemeleri
Toplumsal yardım ödemelerinin 2024 yılının ilk günlerinde hangi oranda artacağına dair araştırmalar kasım ayı öncesinde hız kesmeden devam ederken, destek ödemelerinden faydalanan vatandaşlar kasım ayı ödemelerinin ne süre hesaplara aktarılacağına ilişkin araştırmalar yapıyorlar. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı çoğu zaman ay ortasında toplumsal yardım ödemelerini iletiyor. Bu çerçevede, kasım ayı ortasında ödemelerin gerçekleşmesi beklenirken, toplumsal yardımlar verildikçe bakanlığın resmi web sitesinden ve toplumsal medya hesapları üstünden bilgilendirme metinleri yayınlanacak #2023 #2024 #2025 #bbctürkçe #haberler #haberturk #ahaber #cnntürk #haber #gündem

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir