1. Anasayfa
 2. Devlet

Her ay 7 bin 445 TL devlet desteği! 11 haneli TC kimlik numarası ile verilecek Devlet Destekleri 2022

Her ay 7 bin 445 TL devlet desteği! 11 haneli TC kimlik numarası ile verilecek Devlet Destekleri 2022
0

Her ay 7 bin 445 TL devlet desteği! 11 haneli TC kimlik numarası ile verilecek #devletdestekleri – 2022

#destek #yardım #edevlet

40 Şahıs Okudu – 1 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Yeni toplumsal destek paketi Azca ilkin açıklandı. 11 haneli T.C kimlik numarasına nazaran her ay 7445 TL devlet desteği verilecek. Müracaat şartları ve detaylar belli oldu.

Toplumsal yardım ve destek ödemeleri devletin sağlamış olduğu bir güvence olarak vatandaşlar tarafınca ilgi görmeye devam ediyor.com Temmuz ayında meydana getirilen zamların arkasından yaşlılara sağlanan destek ödemelerinde de artış yaşandı. Org azca ilkin bir son dakika duyusu ile yaşlılara yeni yardım miktarı açıklandı. Müracaat şartlarını taşıyanlara Aylık toplam 7445 TL’lik toplumsal destek ödemesi verilecek. Ek olarak sıhhat ve bu parasız ulaşım desteği de var.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, 2023 senesinde daha Yardım ve destek ödemelerine kalmış olduğu yerden devam ediyor. Devletin her vatandaşa sağlamış olduğu bir toplumsal yardım imkanı bulunuyor. Bilhassa hasta ve yaşlılar içinde öne çıkan destek ve yardım ödemeleri var. Evde bakım maaşı ve engelli maaşı ile beraber 65 yaş aylığı Bu yardımlar içinde içeriyor. 2023 yılı için yaşlılara sağlanan toplam yardım ve destek miktarı ise tam 7445 TL’ye kadar ulaşıyor. Peki kimler bu yardımlardan faydalanabilir?
YAŞLILARA ÖZEL SOSYAL YARDIM İMKÂNLARI

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafınca yaşlı vatandaşlara sağlanan toplumsal yardım imkanları merak mevzusu oldu. TC kimlik numarası son hanesine nazaran verilen yardım ödemeleri 2023 senesinde zamlı olarak hesaplara geçiyor. Şu anda yaşlılara verilen en mühim yardımlar engelli maaşı yaşlılık maaşı ve evde bakım maaşı olarak öne çıkıyor. Yaşlılar için sağlanan devlet yardımlarının toplam miktarı ise 7445 TL’ye kadar ulaşıyor.

KİMLER ALABİLİR, NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Engelli hasta yaşlı vatandaşlara sağlanan toplumsal yardım fırsatları için müracaat şartları da merak mevzusu olmuştu. Engelli ve hasta olan vatandaşlarım yardım alabilmek için ilk olarak bir sıhhat raporu almaları gerekiyor. Sıhhat raporu aldıktan sonrasında Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına ya da e-devlet üstünden müracaat yapmak kafi oluyor. 65 yaş üstü maaşı alabilmeniz ise başka şartları bulunuyor. 65 yaşından büyük olmak adına kayıtlı herhangi bir mal varlığı ya da emekliliği bulunmamak bu şartlar içinde içeriyor. Hem de hane içinde şahıs başına düşen gelirinde Asgari ücretin üçte birinden azca olması gerekiyor
ÖDEMELER HER AY PTT’DEN YAPILIYOR

Aranan müracaat şartlarını taşıyan vatandaşlar Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile müracaat işlemlerini yapabiliyor. Başvurusu onaylananlara ödemeleri Ziraat Bankası IBAN numaralarından ya da PTT üstünden yapılıyor. 11 haneli T.C kimlik no ile isterseniz müracaat işlemlerini tamamlayabilir gene aynı kimlik numarası ile PTT’den ödeme alabilirsiniz. #2023 #ahaber #bbctürkçe #cnntürk #haber #haberler #haberturk #gündem #sondakika #trthaber

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir