1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri

İşletmenizi İnternette Tanıtmak için 5 Instagram Pazarlama İpuçları

İşletmenizi İnternette Tanıtmak için 5 Instagram Pazarlama İpuçları
0


Instagram ile Müşterileri Iyi mi Çekersiniz ve İşletmenizi Iyi mi Tanıtırsınız?

İşletmenizi Instagram’da iyi mi tanıtacağınızı bilmek istiyor sadece iyi mi başlayacağınızdan güvenli değil misiniz? Öyleyse, olmalısınız.

İşletmenizi Instagramda Öne Çıkarın

Instagram Niçin Online Pazarlamacıların İlgisini Çekmeli?

Instagram, 1 milyardan fazla kullanıcısı olan büyük bir toplumsal medya platformudur.

Basitçe söylemek gerekirse, kullananların fotoğraf ve kısa videolar (en fazla bir dakika) çekmesine ve arkasından bu tarz şeyleri Feysbuk, Twitter, Flickr ve Tumblr dahil olmak suretiyle öteki toplumsal ağ platformlarında paylaşmasına olanak tanıyan kuvvetli bir mobil paylaşım (fotoğraf, video) toplumsal ağ hizmetidir. Genç nesiller tartışmalı bir halde sözlü iletişimden uzaklaşıyor ve genel nüfus da görsel medyaya aşık görünüyor.,

  1. İçeriği Hedef Kitleniz İçin Özelleştirin

Ilk olarak görsel bir vasıta olarak Instagram; Feysbuk pazarlama ve Twitter reklam stratejilerinizi tamamlayabilir. Paylaşılabilirliğe ek olarak, fotoğrafların ve çarpıcı grafiklerin ziyaretçileri iyi mi çekebileceğini ve onları satış huninize iyi mi çekebileceğini düşünün. Dünyanın en popüler markalarının Instagram alanlarını optimize etmek için neler yaptığına bir göz atın.

Filtreleri kullanmayı ihmal etmeyin . ‘Anında’ fotoğraflar çoğu zaman ilk bakışta orta derece görünür. Bundan dolayı Instagram’ın filtreleme teknolojisi, resimlerinizi dikkat çeken mükemmel görünümlü anlık görüntülere dönüştürmenize olanak tanır -bu, kullanıcıları harekete geçirmenin ilk adımıdır.

Ek olarak, videolar Instagram’da son aşama yüksek etkileşim oranları elde ettiğinden, videolar da oluşturduğunuzdan güvenli olun.

  1. İnsanları Bağlantınıza Zekice Yönlendirin

Instagram, fotoğraf başlıklarında (tıklanamayan) yada yorumlarda hiper bağlantıya izin vermez, sadece yaşam öyküsü bölümünüze bir bağlantı (en fazla 150 karakter) koyabilirsiniz. Bir çok pazarlamacı bu özelliği, işletme ana sayfasına yada mevcut pazarlama kampanyalarının açılış sayfasına yönlendirmek için kullanır.

Bir resmin üstüne bir URL yerleştirmeyi seçebilirsiniz, sadece ziyaretçileri biyografinizin tıklanabilir bağlantısına yönlendirmek muhtemelen daha iyidir. Instagram ile ücretli reklam kullanmaya karar verirseniz, tıklanabilir bağlantılara haiz olabilirsiniz.

Instagram, takipçi kitlesi oluşturmak ve hedef kitlenizle etkileşim oluşturmak için mükemmel bir platform olsa da, e-posta listenizi oluşturabilmeniz ve ihtimaller içinde satışlar oluşturabilmeniz için insanları web sitenize yönlendirmeyi ihmal etmeyin.

  1. Metin Açıklamalarını ve Mesajları Temel Bilgilerle Sınırlayın

Instagram; Twitter benzer biçimde, gönderilerinize karakter sınırlaması getirmez. Sadece, konuşmanın çoğunu görüntülerin yapmasına izin vermek sizin yararınızadır. Ek olarak, daha kısa Feysbuk ve Twitter mesajları daha çok satın alan ve etkileşim çektiğinden, Instagram hedef kitlenizin bu trendi yakalaması pek ihtimaller içinde değildir.

Bununla beraber; anlamlı altyazılar, ek bilgiler sunabilir ve katılım ve dönüşüm oranınızı artırabilirsiniz. Altyazılarınızı kısa ve etkisi altına alan tutun ya da en azından daha uzun yazılar yazmayı planlıyorsanız en mühim detayları yazının en üstünde tutun. Bir çok şahıs fotoğraflarınızın derhal altındakileri okuyacaktır, fakat daha azca şahıs, metin kesildiğinde, okumak için genişletecektir.

  1. Katılım Fırsatlarını En Üst Düzeye Çıkarın

Hashtag’lerle denemeler yapın. Doğru hashtag’leri seçmek kati bir bilim değildir, bundan dolayı nişinizdeki öteki kişilerin ne kullandığına bakın ve çoğu zaman garip kelime seçenekleri sunan üretken blogculara danışın.

Takip isteklerini kabul edin ve kendi pazarlama çabalarınız için çekici fotoğraflar ve öğretim noktaları sunan kişileri takip edin. Instagram’da olduğunuzu web sitenizde ve haber bültenlerinde insanlara bildirmeyi ihmal etmeyin! Instagram ‘Takip Et’ düğmeleri ilave edin yada orada içerik sunduğunuz abonelere periyodik olarak hatırlatıcılar gönderin. Hedef kitlenize ne kadar fazlaca yerden ulaşabilirseniz (e-posta, Feysbuk, Twitter, vb.), mesajınızı görme ve yapmalarını istediğiniz işlemleri yapma şansınız o denli artar.

  1. Devamlı Kontrol Edin ve Takip Edin

Toplumsal medyada trendler ve eğilimler aniden belirip kaybolabilir, bundan dolayı Instagram yenilikleri ve siyaset değişimleri için gözlerinizi ve kulaklarınızı dört açın. Yeni seçenekleri kontrol ederek performans verimliliğiniz iyileşebilir ve daha çok ziyaretçi tarafınca fark edilebilir.

Öteki yaygın ağ oluşturma sitelerinde olduğu benzer biçimde Instagram, performans takip edeni mevzusunda size destek olan analitik araçlar sunar. Gönderdiğiniz fotoğraf ve resimlerde ayarlamalar yapmak için neticeleri kullanın. Dikkate alınacak faktörler şunları ihtiva eder:

1- Instagram fotoğrafları yayınlamak için en iyi zamanlar
2- Gönderileriniz için uygun sıklık
3- Değişik hashtaglerin başarı oranı
4- Altyazılar içindeki en iyi altyazılar ve en iyi fiil sözcükleri
5- Değişik kampanyaların harekete geçirici bildiri (CTA) dönüşüm oranları

Netice Olarak:

Instagram, çağdaş, mobil ve görsel İnternet’in ana bayrak taşıyıcılarından biridir. Apple’ın App Store’undan ücretsiz bir şekilde indirebilir yada Google Play’den edinebilirsiniz. ‘Çek ve Paylaş’, tercih edilen toplumsal medya sloganıdır. Aslen, yeni başlayanları uzmanlara dönüştüren süratli ve verimli yükleme deneyimi yardımıyla, çoklu platform paylaşımı (birden fazla toplumsal medya platformunda paylaşım yapmak) mükemmel bir şirket yeniliğidir.

Instagram ile ilgileniyorsanız , Feysbuk, Twitter, Pinterest ve LinkedIn benzer biçimde popüler mevzuları kapsayan tüm toplumsal medya pazarlama makalelerimize göz atmak isteyeceksiniz.

Ek olarak, içerik pazarlama çabalarınızı güçlendirmek için Instagram’da ücretli reklamlar yapmayı da düşünebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap