1. Ana Sayfa
  2. Kişisel

Kredi borcu bahanesiyle promosyon almam engellendi Banka Kredi

Kredi borcu bahanesiyle promosyon almam engellendi Banka Kredi
0

Kredi borcu bahanesiyle promosyon almam engellendi #kredi Banka Kredi – 2022

#kredi #kredikartı #kredinotu

10 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

“Kredi borcu bahanesiyle promosyon almam engellendi”
Emekli maaş hesaplarını hususi bankalara taşımak isteyen emekliler, konut ve tüketici kredisi kullandıkları şeklinde gerekçeler gösterilerek engellendi.
Banka promosyon ödemeleri
Fotoğraf: MA

PAYLAŞ
Ramis SAĞLAM
İzmir

Bankaların emekli maaş promosyonu rekabeti içinde binlerce emeklinin yaşamış olduğu promosyon çilesi devam ediyor. Emekli promosyonu için hususi bankalar promosyonu 10 bin liraya kadar yükseltirken, kamu bankalarının 750 lirada kalması pek oldukça emeklinin maaşını hususi bankalara taşımasına niçin oldu.

Kamu bankalarındaki emekli maaş hesaplarını hususi bankalara taşımak isteyen emeklilerin karşısına bu sefer de konut ve tüketici kredisi kullandıkları şeklinde gerekçeler çıktı. Bu gerekçelerle banka geçişlerine olanak sağlanmadı. Yaşamış olduğu promosyon sorununu CİMER’e taşıyan emekli Veli Güner yaşamış olduğu problemi ve CİMER’in yanıtını gazetemize söyledi. Bir kamu kuruluşu olan Vakıf Bankın müşterisi bulunduğunu söyleyen Güner, “Bankaya bakılırsa değişen 750 lira ile 7 bin 500 lira içinde kayda kıymet bir miktar farklılığı yaşanması üstüne banka değiştirebilmek için müracaat yaptım. Sadece Vakıflar Bankası kredi kullanan müşterilerinin maaş hesaplarını başka bankalara taşımasına izin verilemeyeceği yanıtını verdi” dedi.

Yaşamış olduğu problemi 18 Ağustos 2022 tarihinde CİMER’e taşımaya karar verdiğini özetleyen Güner, “CİMER’e yaptığım başvuruda ‘Vakıflar Bankasına verdiği promosyonu 750 liradan 7 bin 500 liraya çıkarmasını ya da müşterisinin maaş hesabını istediği bankaya taşımasına izin vermesini’ yazdım. Kullandığım konut kredisinden dolayı maaşımı yüksek promosyon veren bankaya taşıyamayarak mağdur olduğumu ifade ettim” diye konuştu.

“HAKKIM GASBEDİLİYOR”
Banka müşterisi olarak, bankaya yapmış olduğu işlemlerden dolayı para kazandırdığını belirten Güner, bankanın CİMER üstünden verdiği cevabın kendisini doyum etmediğini söylemiş oldu.

Banka sonucunda, “Bankamız nezdinde çeşitli tarihlerde kullanmış olduğunuz kredilerinizin olduğu tespit edilmiş” ifadesini kullanırken, “Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK) ile bankamız içinde imzalanan protokol kapsamında bankamızdan emekli maaş promosyonu alan müşterilerimizin hesaplarına SGK tarafınca antak kalma gereği maaşlarını başka bankaya taşıyamaz kısıtı eklenmektedir” denildi.

Reklam
Bankanın yazısında hesabında herhangi bir bloke bulunmadığını teyit ettiğini söyleyen Güner, “Vakıflar Bankasından 3 yıl için peşin aldığım promosyon tutarını iade etmem ve kredi benzeri ürünlerini kapattıktan sonrasında maaş taşıma talebini iletebileceğim bilgisi verildi. Ben de buradan sizin aracılığınızla yine sormak isterim. Hususi bankalar, 10 bin liraya kadar promosyon öderken, kamu bankaları bizi iyi mi ve niçin 750 liraya mahkum eder. Kredi kullanmamı gerekçe gösteren banka, kredilerimi ödediğimi ve maaşımda herhangi bir bloke olmadığını ifade ediyor. Bankanın yapmış olduğu uygulama sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerin dürüstlük kuralına aykırı düşecek şekilde aleyhime dengesizliğe niçin olduğu kabul edilemez. Bu hakkımın gasbedilmesidir” diye konuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap