ÖDEDİĞİ KREDİ KARTI AİDATINI GERİ ALDI Banka Kredi
0

ÖDEDİĞİ KREDİ KARTI AİDATINI GERİ ALDI #kredi Banka Kredi – 2022

#kredi #kredikartı #kredinotu

0 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Kredi kartı aydat ücretleri bir dönem oldukça tartışılıyordu. Ücretlerin yerlerine yönelik alınan yargı kararlarını arkasından bankalara aydatsız kart imkanlı da sunma zorunluluğu getirildi. İşte buradan hareketle İstanbul’da kartal’da yaşayan bir banka müşterisi bana aydatsız kart seçeneği sunulmadı diyerek TÜKETÇİ HAKEM HEYETİNE GITTI.

Ve 473 TIRALık kart aydatını geri aldı. Vatandaşın yanındayız daima haklarını arasınlar, aydatlarını alsınlar bırakmasınlar. O satın alan de o şekilde yapmış oldu. Bana aydatsız kart seçeneği sunmadınız dedi ve kredi kartından çekilen 473 lirasını geri aldı.

Karar emsal. İstanbul kartalda yaşayan bir satın alan bir bankadan kredi kartı aldı. Sadece bir süre sonrasında kullandığı kredi kartından aydat adı altında 473 lira kesinti yapıldığını fark etti. O da bana aydatsız kart seçeneği sunulmadı diyerek Soluğu TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE GITİNDE ALDI.

Aydatlı kredi kartı dediğimiz şu an taksit yapılabilen bankalar tarafınca çeşitli hediyelerim verildi kredi kartları. Bunda aydatı var ve bankalar kendi belirledikleri miktarlara bakılırsa bu aydatı alıyorlar.

Fakat diğeri de aydatsız, yalan kart dediğimiz ve herhangi bir taksit imkanı olmayan bankanın bir armağan vermediği kredi kartı. TÜKETİCİ bu mevzuda bilgilendirilmek zorunda ve kendisi tercih etmeli. Kart aydatı alıyorlar mısın?

Alıyorlar. İtiraz ediyor musun? Ediyorum, kimi zaman ee işte iade ettik diyorlar, kimi zaman etmedik diyorlar, o şekilde gidiyor. Etmiyorlar kısaca, kenarda etmiyorlar. Banka o müşteriye aydatsız kredi kartı seçeneği sunduğunu kanıtlama edemedi ve TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ sonucu ile kredi kartından kesilen 473 liralık aydat müşteriye iade edildi.

Şu an işte orda bankayla çalışıyorsunuz, orada bir işlem yapıyorsunuz, oraya para kazandırıyorsunuz. Bununla ilgili niçin bir işlem yapar? Hizmet yaparken yapar. Fakat o hizmeti yaparken aslına bakarsanız oradan kazanıyor.

Komisyonlar alıyor, kredi kartlarından meydana getirilen işlemlerden komisyon. Şimdi vatanımızda baktığın süre en büyük kazanacak bankaları yapıyorduk, kar açıklaması. Demek ki iyi kazanıyorlar. Eski bankaçısın.

Doğal, o yüzden daha iyi biliyorum boşleri. Emsal niteliği taşıyan bu karar geriye dönük uygulanabilir, kısaca… TÜKETİCİ alınan aydatları geriye dönük 10 yıl içinde hepsini yine alabilir.

Maddi olarak destek vermek için : https://bit.ly/hadiiyisicorbaparasicikti

Yav kardeşim benim mağnevi hakkım var demek için (tatlıses’in söylediği şeklinde okursanız daha güzel olur ) https://bit.ly/benimmagnevihakkimvar

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir