1. Ana Sayfa
 2. Memur

PARA DAĞITACAK! ÇOK AZ KALDI! 2023 NİSAN PATLAMASI! DOLAR ALTIN ASGARİ ÜCRET EMEKLİ MEMUR MAAŞLARI! Memur Maaşları 2022

PARA DAĞITACAK! ÇOK AZ KALDI! 2023 NİSAN PATLAMASI! DOLAR ALTIN ASGARİ ÜCRET EMEKLİ MEMUR MAAŞLARI! Memur Maaşları 2022
20

PARA DAĞITACAK! ÇOK AZ KALDI! 2023 NİSAN PATLAMASI! DOLAR ALTIN ASGARİ ÜCRET EMEKLİ MEMUR MAAŞLARI! #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

48245 Şahıs Okudu – 2329 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Ferit Atay soruyor, Hamza Yardımcıoğlu ve Cem Özüak cevaplıyor.
Piyasalar 2023’e hazırlanıyor!
Altın ve Gümüş tutarları 2023’te ne olacak?
Asgari Ücret zammı yenilenecek mi?
Emekli ve Işgören maaşları ne olacak?
EYT sonucu niçin verilmiyor?
Son dakika iktisat haberleri.
2023 yılı içinde Asgari tutara yeni zam, Emekli ve Işgören maaşları, Sözleşmelilere kadro, Emeklilikte yaşa takılanlar, İş verenlere destek, Kobi, konut, gerekseme, vasıta benzer biçimde birçok alanda düşük faizli kredi, TL mevduat hesaplarına yüksek faiz, TOKİ ilk evim ve arsa kampanyaları,
Ve bunlar benzer biçimde birçok seçim ekonomisinin unsurların neticeleri ne olacak!
“Asgari ücret tamam; destek devam etmeli”
Yeni yıldan itibaren uygulanacak net asgari ücret, 8 bin 506 lira olarak açıklandı. İşveren, ücret maliyetini hafifletecek düzenlemeler bekliyor.

Temel münakaşa mevzusu; zammın, enflasyonun üstünde olacağı sözü verilmesine karşın, aşağıda kalması…

İşveren bu maliyetle işçi çıkarır mı?
Zam yağar mı?

ZAMMIN BÜYÜĞÜ SEÇİMDEN AZ ÖNCE
İş dünyası “kademeli yap” çağrısını fazla seslendirmiş olmalı ki bu davet sarayda karşılık buldu ve bu kez 8 bin 500 lirayla yetinildi. Fakat bu artış çalışanı ve sendikaları mutlu etmeye yetmedi. Sadece bilinmeli ki aslına bakarsan bizzat asgari tutarı açıklarken, Cumhurbaşkanı’nın işaret etmiş olduğu benzer biçimde yeni yılda bir ara zam düşünülebilecek.

En düşük emekli maaşının 8 bin TL’ye çıkarılması için kanun teklifi

Kur patlamasa da sorun büyüyor

Döviz tevdiat hesaplarındaki gerileme 20 milyar doları buldu.
Peki 20 milyar dolara yakın paranın nereye gittiği mevzusu mühim..

Döviz tevdiat hesapları altı haftadır devamlı düşüyor.

Nereye gidiyor bu para?
Azca buz bir para değil bu; fazlaca ciddi bir tutardan söz ediyoruz. Altı haftada neredeyse 20 milyar dolar!

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI

Katar’dan eurobond ihracına 2 milyar dolar
Gömü’nin ocak ayının ilk yarısında organize ettiği yeni eurobond ihracına Katar’ın 2 milyar dolarla iştirak etmesi umut ediliyor.
Katar, senenin ilk haftalarında Gömü’nin eurobond ihracına 2 milyar dolar yatırım ile katılacak.

Gümüş ve altın ringe çıkıyor
“Süper döngüde bir ürünün beta katsayısı yüksekse daha iyi netice verdiğini görürsünüz” diyen uzmanlara nazaran gümüş 2023’te altından daha iyi performans gösterecek.

Merkez bankalarının enflasyonla savaşım için uyguladığı sıkı para politikaları küresel ekonomiyi resesyona sürüklerken, belirsizlik finansal piyasalara hakim olmaya devam ediyor. 2023’te piyasaların nereye gideceği soruları sorulurken, kıymetli metallerde kazanç beklentisi öne çıkıyor.

Tahminler 25-30 dolar aralığında

SANTA RALLİSİ GELEBİLİR
Altın ve gülmüşte çıkış hareketi sürüyor. Yeni yıl öncesi son işlem haftasına girerken altında süratli bir yükseliş yaşanma olasılığı bulunuyor. Uzmanlara nazaran 1.800 dolar seviyesi aşağı yönlü kırılmadıkça bu seviyeye doğru geri çekilmeler piyasada alış fırsatı olarak değerlendirilecek. 1.815 dolar üstünde kalıcılık durumunda 1.820, 1.825 ve 1.828 dolar seviyeleri direnç bölgeleri olacaktır. Orta vadede ise 1.840, 1.880 ve 1.900 seviyeleri direnç bölgesi olarak gösteriliyor.

Gram altında eleştiri düzey 1.090

EYT KRİZİ!

Fed’in favori enflasyon göstergesinde yavaşlama
ABD’de çekirdek enflasyon göstergesi geçen ay yavaşlarken kişisel harcamalar ılımlı artış kaydetti. Bu durum fiyat baskılarının hafiflediğine işaret etti.
ABD Tecim Bakanlığı’nın verilerine nazaran PCE fiyat endeksi aylık yüzde 0,1, senelik yüzde 5,5 arttı. Senelik artış böylece yüzde 2’lik enflasyon hedefinin oldukça üstünde kalmaya devam etti.

İngiltere’de havalimanlarında işbırakımı dalgası giderek büyüyor
İngiltere’de havalimanlarında vazife icra eden sınır güvenlik çalışanı, Noel ve yılbaşı döneminde 8 gün sürecek greve gitti.

The ekonomist kapağı ne anlama geliyor?

Bitmeyen aday tartışması Akşener’in sözleri

Bu programda yatırım tavsiyesi yapılmamaktadır!

#dolar #borsa #hamzayardımcıoğlu #bitcoin #erdoğan #putin #türkiye #altın #rusya #iran #bitcoin #suriye #bitcoinnews #theeconomist #enflasyon #asgariücret #nebati #bddk #kredi #merkezbankası #swap #fed #btc #konut #faiz #fed #şok #banka #bankalar #ukrayna #kiev #tüik #kavcıoğlu #doğalgaz #elektirik #swap #gramaltın #mevduat #2023 #asgariücret #katar #akp #akparti #iktisat #enerjikrizi #feritatay #zanka #zankatv #billgates #jeffbezos #para #varlıklı #sondakika #sondurum #haber #dolartl #türklirası #lira #kriz #para #şoke #chp #zam #nedir #kimdir #kim #türklirası #ekonomist #bütçe #kılıçdaroğlu #chp #döviz #karar #abd #dolar24tl #iddia #haberler #anahaber #nass #nas #gümüş #coin #kripto #iktisat #imamoğlu #süleymansoylu #asil #sedatpeker #peker #ibb #yılbaşı #billgates #arsa #3haziran #piyasalar #ht #ihale #milyon #kuruş #durağan(durgun) #piyasa #kamu #güç #imf #botaş #enerji #kkm #kurkorumalımevduat #kurşoku #dolarşoku #kkm #fon #akaryakıt #petrol #hiperenflasyon #moratoryum #cds #resesyon #borsa #bist #15temmuz #esad #yahudi #cemözüak #binance #ftx
#g20 #emeklilikteyaşatakılanlar #işyar

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Yorumlar (20)

 1. 1 ay önce

  bir sanayi şirketinde işçilik payı %15 olması çok normal Benim çalıştığım dönemlerde işveren bunu normal görüyordu.

 2. 1 ay önce

  😎😎😎

 3. 1 ay önce

  @salimdizi2682
  1 gün önce
  AKP Ahmet Necded Sezer cumhurbaşkanı iken korkusundan yolsuzluk yapamadığı için anap ve dyp li kadroları kullanarak başarılı oldu. Sonra her şeyi ele geçirince 15 sene sadece kendine çalıştı, Kılıçdaroğlu ise bu 15 senenin 10 senesini seyrederek geçirdi.

 4. 1 ay önce

  Marketlerde oyun peşinde.bir ürün bir bakiyorsun 14 TL.bir bakiyorsun ,7 TL .bu devamlı değişiyor.3 harfli marketler sorunlu

 5. 1 ay önce

  emekliler için muhalefet neden çekinikler anlamıyorum. tüm emekliler asgari üçrete eşitlenmeli

 6. 1 ay önce

  Market fiyatları %50 düşürmedikçe, maaşlara nekadar zam yapılır ise yapılsın, hepsi boş.

 7. 1 ay önce

  Anlamadınız hala, herkesi tek bir ücrette sabitleyecekler.
  Herkes aynı ücrete mahkum edecekler, bu asgari ücret gösterileri buna hazırlık

 8. 1 ay önce

  türkiyede aç gözlü işveren sorunu var.şirket yüz birim sermaye ile kuruluyor bir yıl sonra 20 çalışana on birim patrona beşyüz birim pay düşüyor.

 9. 1 ay önce

  sermaye milli gelirden %59 pay aldı diyorsunuz hemen devamında işveren maaşları ödeyemez diyorsunuz .kendi programınızı söylediklerinizi kendinizde izliyormusunuz acaba biz ne diyoruz diye.öderler çokta rahat öderler işveren çok kazanıyor çok ağlıyor.işçi olarak farkındayız.cem beyi tebrik ediyorum tespitleri daha gerçekçi.

 10. 1 ay önce

  Beyler yayın için tebrik ederiz…Sizin bu sohbette atladığınız tek konu KAYIT DIŞI EKONOMİ gerçeğidir
  Soru : Bir Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 3 ay içinde tüm nakit paralar bankalara yatırılacak ve artık banka kartı + kredi kartı + mobil ödeme + parmak izi ile ödeme seçenekleri kullanılacak kararı verilirse TÜRKİYE EKONOMİSİ nde ve SOSYAL HAYATINDA neler değişir…Bence size güzel bir program konusu verdim. Bu konuyu VERGİ GELİRİ ARTIŞI açısından, her vatandaşın devletin masraflarına TAM katılması çünkü ödemeler sadece digital olacak yani herkesin her şeyi görülecek bu açıdan, Ülkemizdeki gayri meşru suç örgütlerinin finansmanı ve işleyişi açısından, Devlette kritik görevleri olan kişilerin dolaylı gelirlerinin görünmesi ve bu gelirlere yol açan aktivitelerin azalması açısından, Devlete tam vergi verdiği için canı daha çok yanacak vergi veren vatandaşın siyasete bakışı ve katılımı konusundaki değişim açısından, para basılmasına gerek kalmayacağı için ve ATM ler dahil bir sürü gereksiz masraf ortadan kalkacağı için oluşacak tasarruf açısından, DEVLETİN gelirleri artacağı için olası vergi indirimleri ve bütçe performasının güzelleşmesi nedeni ile DOLAR TL açısından, tüm parasal işlemler digital olacağı için KAYIT DIŞI istihdamın bitmesi ve SGK ya sağlayacağı faydalar açısından ele almanızı rica ederim. Böyle bir program çok güzel etki ve sizlere de reyting yaratacaktır. Saygılar

  Not: Herkesin banka hesabı yok olmaz öyle şey denilebilir. Herkesin TC kimlik nosu var. Devletin bir bankası örneğin Ziraat Bankası olabilir. Doğan ve yaşayan her TC vatandaşına eğer hesabı yoksa bir hesap otomatik açacak. Hesap ile sahibi arasında parmak izi eşleşmesi gibi işlemlerde mumkun. Hindistan uyguluyor.

  Not: Turistler ülkeye geldiğinde gümrük veya havalimanlarında ya da online olarak daha gelmeden hesaplarını açacaklar ve onlarda nakitsiz hareket edecekler. Banka kartları ile ödeme yapacaklar.

  Not: Altın çok önemli bir kayıt dışılık aracıdır. Her türlü altın barkodlanacak ve merkezi sistemde ürün olarak kayıt edilecek. Düğünler dahil her el değiştirmede altını alandan vergi alınacak. Altın yatırım aracı olacaksa ve vergisiz bir yatırım aracı olacaksa sadece finansal kurumlardan digital alınması durumunda vergi alınmayacak. Kuyumcudan alınan altınlar müşteriye kayıt edilecek ve vergisi olacak. Çeyrek altınlar el değiştirdiğinde cuzi de olsa bir vergi alınacak. Düğünler zenginleşme aracı veya zenginlik açıklama aracı olamayacak. Bana çok altın takıldı yeterli bir açıklama değil vergisi de alınacak. Sonuçta bir gelir söz konusu ve herkes gelir elde ediyorsa bu zemini sunan ( Güvenlik ve altyapı imkanlarını sunan) Devletimize karşı görevini yapacak. Askerlerimiz gözünü kırpmadan canlarını veriyorlar. Gelir elde edenler kusura bakmasınlar vergi verecekler.

  Not: Taksim patlamasını organize eden teröristin evinden dünya kadar nakit döviz çıktı. REYNA baskını yapan karaktersizinde evinde 250 bin USD bulmuşlardı. Nakit para ile suç işlemek kolay. Aynı pislikler bunu kredi kartları ile organize edemezler ya da banka havalesi ile…Parayı alacaklarda digital alacakları için onlarda şeytana uyamayacaklar. Taksim patlamasını yapan tip memlekette nerede ise hayalet gibi yer almaktaydı…Kiracı olarak oturduğu ev veya girdiği tekstil atölyesi her yer kayıtdışıydı. Bu işler bitmeli

  Not: Konu ile dolaylı ilgisi var. Video da adamın 1000 tane evi var demişti bir yorumcu ve hepsi kirada. Ödemeler digitale geçince kira vergisi tam alınacak hatta Devletimiz kirayı yatırım aracı olmaktan çıkarabilecek. Örneğin 2 evi olan şimdiki gibi vergi öder. 3. evi olan artı %10 daha vergi öder…Aaaa…burda birisi var 4 evi var. Ondan bir %10 daha fazla alalım…5.evi olan bir kişi daha mı var…Ondan da daha fazla alalım…bir adamın 100 atne evi mi var. 99 u ona kalsın 100. evi devlet vergi olarak alsına kadar gidebiliriz. Amaç kimsenin evini vergi olarak elinden almak değil tabi…amaç bu kadar çok ev aynı adamın olmasın ve o adam illa yatırım ayapacaksa ya işyeri açsın ya da gitsin BORSA daki en iyi şirketlere ortak olsun. KİRA geliri nedir…Sosyal hayatı ev fiyatlarını arttırdığı için bozan bir şeydir. Koç Holding, Sabancı, BIM gibi bir sürü hisse hem çok sağlam hemde daha yüksek gelir getiriyor. Bu tür bir yaklaşım ev fiyatlarınıda düşürecektir.

 11. 1 ay önce

  Cem özü ak in hemşire maaşı örneğine katılmıyorum.
  Dedi ki hemşire arkadsim var 11 bin alıyor yani asgarinin 2 katı.Simdi asgari ücret 8500 oldu,o zaman bunun da maasi 17 bin olmalı.
  Sayın cem özüak,onun maaşını 17 bin yaparsan.
  17000-8500=8500 TL
  Yani yine asgarinin 2 katı olur ama nakit olarak 3000 TL daha fazla alım gücü vermiş olur,az kazanan ile çok kazanan arasındaki gelir uçurumunu arttırırsın.
  % Lik zam eşitliği diye bir şey olmaz.Cunku birinin maaşı az, diğerinin yüksek iken aynı oranda zam,makası açar.
  Birine 10 bin maaşı varken 10 sene hep aynı oranda zam yaparek 50 bin yaparsın,20 bin maaşı olanada, aynısını yaparsan 10 sene sonra 100 bin olur.
  Yani arada,10 bin fark var iken 50 bine çıkar.
  Yani esitlik yapayım derken,yüksek maaşı olanın alım gücünü,düşük maaşlı ya göre %500 arttırmış olursun.

 12. 1 ay önce

  👍

 13. 1 ay önce

  Uyanık her ülkede var. Sistemleri buna izin vermiyor.

 14. 1 ay önce

  Gelişmelere göre dediği, anket sonuçları.

 15. Seçime kadar yalancı cennet. Sonrası tufan

 16. Siz ne güzel vstansever dogrucu adam gıbı adamlarsınız iyi kü varsınız

 17. a

 18. 1 ay önce

  Adalet yok.
  İktidarın halka tuzak kurduğuna dair elimde delil var.
  Cesaretiniz var ise, yazayım tuzağı yayınlayın

 19. 1 ay önce

  Yine harikasiniz

 20. 1 ay önce

  Teşekkür ediyoruz. Ağzına yüreğinize diline sağlık ❤❤❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir