1. Anasayfa
 2. Devlet

Ziraat IBAN ve PTT kartı olanlara 5098 TL devlet desteği 15 Kasım’da yatacak Devlet Destekleri 2022

Ziraat IBAN ve PTT kartı olanlara 5098 TL devlet desteği 15 Kasım’da yatacak Devlet Destekleri 2022
0

Ziraat IBAN ve PTT kartı olanlara 5098 TL devlet desteği 15 Kasım’da yatacak #devletdestekleri – 2022

#destek #yardım #edevlet

110 Şahıs Okudu – 2 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Ziraat IBAN ve PTT kartı olanlara 5098 TL devlet desteği 15 Kasım’da yatacak
Milyonlarca vatandaşa devlet desteği var. Ziraat IBAN ve PTT kartı olanlara 5098 TL ödeme yapılacak. 15 Kasım’da başlıyor.
Devlet, milyonlarca vatandaşa toplumsal yardım ve destek ödemelerini sürdürüyor. 15 Kasım’da başlamış olacak olan ödemelere ilişkin Aile Bakanlığı yeni izahat yapmış oldu. TC kimlik numarası sonuna bakılırsa sıralama gösterildi. Bu listede olan kişilere Ziraat IBAN ve PTT kartı üstünden 5098 TL devlet desteği yatacak. Ödemeler 15 Kasım’da başlıyor, ay sonuna kadar devam edecek. Hala müracaat yapmayanlar acil etsin. Peki kimler alabilir? Evde bakım maaşı müracaat şartları neler? İşte evde bakım maaşı ödeme tarihleri ve müracaat bilgileri…

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, Kasım ayı evde bakım maaşı ödemelerine ilişkin yeni izahat yapmış oldu. Evde bakım maaşı Kasım ayı ödemeleri başlıyor. Bakanlık, hak sahipleri için tarihleri açıklarken, bir taraftan da müracaat süreci devam ediyor. Evde bakıma muhtaç, hasta, yaşlı ve engelli kişilerin bakımını üstüne alan yakınlarına verilen evde bakım aylığı müracaat bilgileri belli oldu. İşte evde bakım maaşı alma şartları ve Kasım ayı evde bakım maaşı ödeme tarihleri…
KASIM AYI EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?
Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, Kasım ayı evde bakım maaşı ödeme tarihlerini deklare etti. Evde bakım maaşı ödemeleri 15 Kasım’da başlamış olacak. Bakanlık tarafınca günlük olarak yayınlanacak evde bakım maaşı yatan iller sıralaması doğrultusunda her gün değişik illerde ödemeler yapılacak. Evde bakım maaşı ödemeleri Ziraat Bankası IBAN numarası aracılığı ile ya da PTT üstünden yapılıyor. Evde bakım maaşı alanlar kendi illerinde ödeme yapmış olduğu gün IBAN numaralarından ya da PTT’den ödemelerini çekebilir. Kasım ayı evde bakım maaşı yatan iller Listesini Bakanlığın resmi web sitesi üstünden bulabilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI ALMA ŞARTLARI
Evde bakım maaşı, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafınca ödenen en mühim yardım kalemlerinden biri olarak biliniyor. Evde bakım maaşı alma şartları da gene aile Bakanlığı tarafınca belirlendiği nokta bu yardımdan yararlanmak isteyenlerin evde bakıma muhtaç bir yakınlarına bakıyor olmaları gerekiyor. Buna ek olarak evde bakım maaşı ödemesi için bakıma muhtaç kişinin tam teşekküllü hastaneden alınmış bir sıhhat raporu gerekiyor. Hem de evde bakım maaşı almak için hane içinde şahıs başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden azca olması şartı da aranıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir