1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri

9 Kolay Adımda Evden Nasıl Çalışılır? – Kariyer Para

9 Kolay Adımda Evden Nasıl Çalışılır? – Kariyer Para
0


9 kolay adımda evden iyi mi çalışılır?  Evden çalışmak artık birçok şahıs için mümkün hale gelmektedir. Fakat aslına bakarsak bu iş sistemi göründüğünden oldukca daha zor olmaktadır. Sadece evde çalışırken motive, üretken ve odaklanmış kalmanın en iyi yollarını sayfamızda sizler için derledik.

İster evden çalışın, ister yatak odanızda ya da bahçede çalışın. Birkaç adım ileride duran bir masa ile emek harcama odası sağlayarak çalışmak, artık oldukça moda haline gelmiştir.

Dizüstü bilgisayarınızı almak için tek yapmanız ihtiyaç duyulan şey yataktan kalkmanız olacaktır. Sonrasında evde istediğiniz şeklinde çalışmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ek olarak işe girme olasılığınız rüya şeklinde gelse de, bu iş sizin için gerçeğin ta kendisi olmaktadır.

9 Adımda Evden Emek verme Modeli

Sadece evli erkekleri bu mevzuda uyarmamız gerekecektir, bundan dolayı bayanlar kendilerine ilişik bölümlerde yalnız kalmak isterler ve bir adamın tüm gününü evde geçirmesi bir bayan için rahatsız edici bir durumdur. Bundan dolayı evli erkeklere tavsiyemiz günde bir kaç saat dışarı çıkın ve eşinizi kendi alanında birazcık yalnız bırakın ?

Özgür çalışan olarak yada talebe olarak uzak bir işte çalışmak için WFH’ ye gereksiniminiz var ise, size vermiş olacağımız ipuçları, evden oldukça kolay bir halde çalışmanızı elde edecektir. Peki, bu parlak fikirler içinde neler yer ediniyor?

Evde Çalışmanın En İyi 9 Yolu

9 kolay adımda evden iyi mi çalışılır? Evet, oldukça kulağa hoş gelen bir sual. Eminiz ki birçok şahıs bu probleminin yanıtını oldukça oldukca merak ediyor. Bizde tüm bu merakları gidermek için sayfamızda bu soruların tüm cevaplarına teker teker yer verdik. Evden başarı göstermiş bir halde çalışmak için şu ipuçlarını denemeniz kafi olacaktır.

1. Evden Çalışmak İçin Bir Rutin Belirleyin

Yapabileceğiniz düzgüsel bir iş için oldukça sıkı emek harcama saatlerine haiz bulunmadığınız düşüncesi ve gerçeği sizi oldukça keyiflendirmeye yetiyordur. Yalnız bu işin de bir eksi yanı bulunmaktadır. Doğrusu rutin eksikliğin olması motivasyonunuzu ve üretkenliğinizi ciddi anlamda bozabilmektedir.

Güne adım atmak, mola vermek ve en önemlisi günü bitirmek için kendinize durağan(durgun) saatler belirlemeniz oldukça önemlidir. Eğer bu planı yaparak iş hayatınızda ilerlemezseniz yapmamanız ihtiyaç duyulan saatlerde iş hayata geçirmeye devam etmiş olmuş olursunuz. Bu da motivasyonunuzu ve üretkenliğinizi negatif yönde oldukca fazla etkilemektedir.

Elbet başlamadan ilkin evin çevresinde bir yürüyüşe çıkabilir ya da parkta koşabilirseniz eğer bu siz değerli ziyaretçilerimizin tertipli emek vermesi için görkemli bir yol olacağına güvenli olabilirsiniz.

Evde çalışmaya başlamadan ilkin, bir ofise gitmeniz ihtiyaç duyulan bir iş şeklinde davranmalısınız. Asla pijamalarınızla çabalamayın. Sizlere oldukça garip gelse de her gün giyinerek işe adım atmak, motivasyonunuzu artırmanıza çok çok fazla destek olacak. Bunun yanı sıra tüm gün süresince TV karşısında uzanıp boş zaman geçirmenize de engel olmuş olacaktır.

Güne Sabah Rutini İle Başlayın
Güne Sabah Rutini İle Başlayın

Birçoğumuzun dünya üstünde ki sınırı olan zamanını en etkili şekilde kullanabilmesine dair içsel bir motivasyona ihtiyacı vardır. Daha kısa zamanda daha çok şey yapmak ve zamanı hiçbir şey yapmadan akıp gitmesine izin vermek tamamen sizin elinizde.

Bizde sizlere daha oldukca destek olabilmek için bir gününüzün rutinini iyi mi belirleyebileceğiniz adına sizlere bir içerik hazırladık.

Güne bir sabah rutiniyle başlayın

Aydınlık ile beraber uyanarak ve bedeninizin enerjiyle tazelenmiş sabahın ilk saatleri günün en üretken saatleri bulunduğunu tamamımız biliyoruz. Kendinize uyandığınızda bir etkinlik belirlemelisiniz. Örnek verecek olursak nebat çayı içmek, duş almak, yürüyüş yapmak, kitap okumak, biriken e-maillerinizi temizlemek, spor yapmak…

Sabah yapılabilecek işlerin ne olduğu kişiden kişiye değişim göstermektedir. Sadece işin püf noktası her sabah aynı şeyi yaparak, o şey her her neyse, dinsel tören haline getirilebilmekte bulunduğunu buradan belirtmek istiyoruz.

Sabah rutini için tavsiyeler

Başarı göstermiş insanların her sabah ne olursa olsun bir ritüele bağlı kalmış olarak yaşamlarını sürdüklerini oldukça iyi biliyoruz.  Aslına bakarsak işin aslı ne yaptığınızdan oldukca yaptığınız şeyi her gün sürdürüp, sürdürmediğinizle ilgili olmaktadır. Eğer sabahları izlediğiniz bir rutin yoksa en azından başlangıç aşamasından kendinize uygun bir rutin ne olursa olsun belirlemelisiniz. Bu tarz şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Evde herkesten ilkin uyanın
  • Meditasyon ve egzersiz ve ikilisinden minimum biriyle güne başlayın
  • Kahvaltınızı uyandıktan 3 – 4 saat sonrasında yapın (fırın ekmeği ve şeker asla tüketmeyin)
  • Günün akışını çıkarın ve ne olursa olsun bir planlama yapın
  • Ajandanızı oluşturduktan sonrasında ne olursa olsun gözden geçirin
  • Sevmiş olarak yaptığınız herhangi bir şeyle ilgilenin

Çalışmaya 3 büyük sorumluluğunuzla odaklanın

Çalışmalarınızda bundan önce ki günden yada sabah rutininizde o gün için yapacağınız en büyük 3 sorumluluğunuzu listelemeniz oldukça büyük ehemmiyet taşımaktadır. Belirlemiş olduğunuz bu sorumluluklar listenizin en başlangıcında olsun. Programınızın tamamını bu 3 sorumluluğa bağlı olarak tasarlayın. Ve bu işleri aksatacak, dikkat dağıtacak eylemlerden ne olursa olsun uzak durun.

Gün ortasında uzun bir mola verin

Emek verme programlarınızı en verimli şekilde hazırlamak istiyorsanız eğer, atlamamanız ihtiyaç duyulan tek şey kendinize vereceğiniz mola olmalıdır.  Gününüzü daha üretken ve verimli bir halde geçirmeniz için sabahın ilk saatleri inanılmaz bir fırsattır. Bu saatleri verimli bir halde geride bıraktıktan sonrasında gün ortasında ne olursa olsun çalışmaya ara vermelisiniz.

Çalışmaya mola vermek bu süreyi boş geçirin anlamına gelmiyor. Verdiğiniz molada egzersiz yaparak hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendirme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Öğleden sonrasında ki aktiviteler

Öğleden sonrasında gövde enerjiniz oldukça düşük seviyelerde olacaktır. Bu yüzden sizi zorlayacak ve yaratıcı olmanızı gerektiren işlerden birazcık daha uzak kalmanız yararınıza olacaktır. Bu saatlerinizi fazla zihinsel efor gerektirmeden, elinizi oyalayacak hafifçe  yoğunlukta ki işlerinize ayırmanız daha verimli çalışmanızı elde edecektir.

52-17 kuralını hayata geçirmeye çalışın

52-17 Kuralı Nedir? Kolay bir strateji bu kaide ile saatinizi 52 dakika çalışacak şekilde ayarlayın ve arkasından 17 dakikalık bir mola verin.

Basitçe söylemek gerekirse, kısa aralıklarla çalışıyor ve daha çok mola veriyoruz.

Çalışmalarımızda verimli olmak ve devamlı üretmek zorunda değiliz. Hepimizin kafamızı dağıtmaya ve gün içinde kendimize süre ayırmaya çok çok fazla ihtiyacımız vardır. Gün içinde çalışmalarımızı 52 dakika olarak belirleyip 17 dakika olarak da mola vermeyi ön planda tutmalıyız. Bu yöntem çalışmalarımızda çok çok fazla pozitif tesir yaratmaktadır.

Çalışırken tükenmiş hissetmemek, yorulmamak ve bunalmamak için 52 dakika süresince tam uzmanca çalışılsa bile 17 dakika molanızı asla atlamamanızı tavsiye ederiz.

Karar verme sürenizi minimuma indirmeye çalışın

Günün ilerleyen saatlerinde zekice ve etkili karar verebilmeniz için lüzumlu olan zihinsel enerji en alt seviyelerde olmaktadır. Zihinsel enerjinizi canlı tutabilmenin en etkili yolu ise giyim ve yiyecek mevzularına minimum zamanı ayırmaktan geçmektedir. Üretken insanoğlu birçok kolay mevzuda kararları otomatiğe bağlamış durumda yaşamaktadırlar. Bunu ise şu şekilde başarmışlardır. Ertesi gün giyecekleri giysileri bugünden belirlemek, yarınki menü bundan önceki günde çoktan hazır olmak şeklinde düşünebilirsiniz. Doğrusu bir nevi yaşamı daima bir adım önde tamamlamak diyebiliriz.

Listeniz de ki yapılacak olan işleri gruplandırın

Güne başlamadan ilkin gün için belirlediğiniz planlarınızı ağırlık ve hafiflik olarak belirleyin. Zihinsel zorlayıcı olan işlerinizi sabahın en erken saatleri içinde gerçekleştirin. Ağırdan hafife doğru ilerlemeniz sizlere oldukça büyük faydalar elde edecektir. Enerjinizin hafiflediği saatlerde ise şu demek oluyor ki öğleden sonraları şeklinde bu saatlere asla zor işlerinizi bırakmayın. Eğer bu şekilde gruplandırma yaparak işlerinizi yürütürseniz motivasyonunuz ve üretkenliğiniz düşmeden işlerinizi halledebilirsiniz.

Akşam saatlerini bir tek dinlenmeye ayırın

Vücudunuz aydınlık bitimi ile dinlenmeye gerekseme duyar. Bu sebeple ne kadar meşgul olursanız olun akşam saatlerinizi ne olursa olsun dinlenmeye ayırmalısınız. Ertesi günü daha üretken geçirmeniz için akşam saatlerinde dinlenmeniz oldukça önemlidir. Çalışmadığınız bu saatlerinizi kendinizi ödüllendirmek için kullanabilirsiniz. En sevdiğiniz hobilerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sıcak bir kahveyi kalabalık olmayan ortamlar da tercih ederek yudumlayabilirsiniz. Ya da sessiz ve sakin bir ortamda en sevdiğiniz kitaplarınızı okuyabilirsiniz. Dinlenme amaçlı aktivitelere yer vererek ertesi güne bedeninizi çoktan hazırlayabilirsiniz.

Evde çalışmaya başlamadan ilkin, bir ofise gitmeniz ihtiyaç duyulan bir iş şeklinde hazırlanmanız ve davranmanız oldukca önemlidir. Çalışmaya başlamadan ilkin, giyinmeniz motivenizi artıracaktır. Asla pijamalarınızla çabalamayın. Güne vaktinde adım atmak, mola vermek ve en önemlisi günü bitirmek için kendinize durağan(durgun) saatler belirlemeniz oldukça önemlidir.

Ek olarak Bkz: Yazın Yapabileceğiniz En Kârlı İşler

2. Motive Kalmanın Yollarını Bulun

Evinizin huzurunda ve o sıcacık olan yatağınızın rahatlığında çalışabileceğiniz bir işe haiz olmak kesinlikle mükemmel eylemlerden biridir. Yalnız her sabah o yatak keyfinden kurtulup, evinizde iş disiplinini sağlamak mühim unsurlar içinde yer almıştır.

Yalnız bu bununla beraber yaptığınız işin son teslim tarihlerini karşılayamadığınız da ya da standartların altına düştüğünüzde işler birazcık karışabilir. Bu durum ise işverenlerin asla hoşuna gitmez.

Motive Kalmanın Yollarını Araştırın
Motive Kalmanın Yollarını Araştırın

Ihmal etmeyin evden çalışırken kendi işinizin patronu olmanız gerekmektedir.  Ve bu mevzuda da oldukça iktidarlı biri olmalısınız. Beraber yaşadığınız ev arkadaşlarınız bir FIFA oyunu oynuyor olabilirler. Ve bu sizi çalışırken oldukca fazla etkileyebilir. Bu durumda iş ile ilişkiniz oldukça önemlidir. Eğer yaptığınız işe odaklanamazsanız çalışmanızın kalitesi aniden düşer.  Buna asla izin vermemelisiniz.  Bu durumda iyi mi davranacağınızı ve motivenizi iyi mi koruyacağınızı özetleyen bir içerik paylaşıyoruz.

Kendi kendinizi motive edin

Kendinizi kulak verin ve pozitif konuşmalar gerçekleştirin. Ne kadar başarı göstermiş olduğunuzun farkına varın. Negatif düşüncelerinizi keşfedip onlardan uzak durmaya çalışın. Kendinizin neler başarabileceğini kendinize anlatın ve bunun için çabalayın.

İşlerinizi kendinize nazaran düzenleyin

Yapmaktan hoşlanmadığınız etkinlikleri tekrardan düzenleyin. İşinizi sevebilirsiniz fakat kimi zaman bu işi yapmaktan nefret de edebilirsiniz. Bazı günleriniz bu mevzuda inişli ve çıkışlı olabilir. Bu durumda bir şeyin ne kadar zor bulunduğunu hayal edin. Ve bunu gerçekleştirmek için insanların ne kadar çaba sarf ettiklerini hatırlayın. Bu sizi motive etmeye yetecektir.

Hedeflerinizi paylaşın

Hedeflerinizin ortak olduğu değişik kişilerle bağlantı oluşturmayı deneyin. Sizinle benzer bir seyahat meydana getirecek dostlar edinin. Onlarla beraber yürümek ve hedefleri canlı tutmak sizi motive edecektir.

Ölçülebilir hedefler belirleyin

Hedef belirleyerek motivasyonunuzu yüksek tutmanız oldukça önemlidir. Ulaşabileceğiniz ve yapabileceğiniz hedefler belirlemek başarınıza başarı katacaktır. Ulaşabilir bir hedef belirleyerek bu hedefleri gerçekleştirdiğiniz de neler başarabileceğinize tanık olacaksınız. Bu başarı ise sizi yürüdüğünüz ve gerçekleştirmek istediğiniz hedeflerinize ulaşmanızı elde edecektir.

Kimi zaman bir tek nefes alın ve neler başardığınızı ihmal etmeyin

Aksilikler içinde gerçekleşen işiniz için birazcık mola vererek nefes almayı deneyin. Sonrasında hedefleriniz ile ilgili bakış açınızı destekleyin. Her işin zorluğunun bilincinde olun. Kendinize küçük bir süre ayırarak aksiliklerden kısa süreliğine kurtulmayı deneyin. Nefes alıp kendinizi topladığınız an kaldığınız yerden devam edin. Ve bu yolda ki amacınızı asla ihmal etmeyin.

Hoşlandığınız aktiviteleri yapın

Her gününüze hoşlandığınız bir aktiviteyi ne olursa olsun eklemelisiniz. Kendinizi bu şekilde ödüllendirerek motivasyonunuzu koruma fırsatını yakalamış olmuş olursunuz.

Motivasyonunuzu çoğaltmak için enerjinizi artırın

Bedeninizde ki enerji büyük bir motivasyon deposudur. Hoşlandığımız bir eylemi gerçekleştirmek bizlere coşku verir. Bu durum da gövde enerjimizi artırır. Gövde enerjimizi artırarak motivasyonumuzu canlı tutmayı başarabiliriz.

Planlarınızı göz önünde bulundurun

Günlük planlarınız içinde neler yapacağınızı devamlı hatırlayın. Zamanınızı ona nazaran ayarlamanız oldukça önemlidir. Meydana getirilen planlarınızı asla aksatmayın ve her güne uymaya itina gösterin.

Kendinizi ödüllendirin

Sıkı emek harcama programlarınızda kendinizi ne olursa olsun ödüllendirin. Ödüller hedefinize ilerlemede sizi teşvik edecektir. Size hitap eden bir ödül seçmeniz hedefinize ulaşmanıza oldukça destek olacaktır.

Korkularınızla yüzleşin

Korkularınızla yüzleşip onların üstesinden gelmek size başarı duygusu verecektir. Eğer korkularınızla baş edebilirseniz bu yolda ki savaşı siz kazanmış olmuş olursunuz.

Evde emek harcayarak motive kalmak oldukça zor bir durumdur. Ev halini iş hayatına çevirmek ise mümkün hale gelmektedir. Sayfamızda sizler için bir içerik paylaştık. Hem evinizde çalışacak, hem evde çalışırken kendi işinizin patronu olacaksınız ve hem de bu işleri yaparken yüksek motivasyon sahibi olacaksınız. Ne şekilde mi? Her şey sayfamızda yer ediniyor.

Ek olarak Bkz: Genç Girişimciler için En İyi Ev İş Fikirleri

3. Toplumsal Medya da Zamanınızı Yönetin

Günümüzde hepimiz süre bulamamaktan şikâyet etmeye adım atmıştır. Vakit hep daha fazlasına haiz olmak istediğimiz en mühim kaynağımızdan biridir. Bu sürenin yarısından çoğunu toplumsal medya da geçirmekteyiz. Maalesef bu durum hayatımızı oldukca fazla etkilemektedir. İnsanların birçoğu değişen teknolojinin esiri olmaya adım atmıştır. Teknoloji en temel gereksinimler arasının da üzerine çıkmaya adım atmıştır.

Sosyal Medyada Zamanınızı Yönetin
Toplumsal Medyada Zamanınızı Yönetin

Bilincinde mısınız? Telefonlarımızda oldukca fazla süre harcıyoruz.  Eliniz içgüdüsel olarak siz farkına bile varmadan telefonunuzda oluyor. Arkadaşlarınızın instagramda neler yaptığını yada Recep Tayip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu ne şeklinde içeriklere yer verdiğini denetlemek hepimiz için kaçınılmaz hale geldi.

Oysa toplumsal medya büyük bir dikkat dağıtıcıdır. Farkına bile varmadan herhangi bir köpek videosunda oldukça oyalanırsınız ve ortalama 30 dakikanız boşa gider.

Bu durumları denetim altında tutmak için telefonlarınızı sessize alın ve yüz üstü yatırın. Ve eğer acil durumlar yoksa onu tayyare moduna alın.

Yalnız bu durum tüm gününüzü kapsamamalıdır. Toplumsal medya dünyadan haber almanın en mühim kaynaklarından biridir. Sadece bir tek saatte bir denetim etme alışkanlığını kazanmanız oldukça önemlidir. Size bu mevzuda destek olacak bir uygulama bulunduğunu biliyor muydunuz?

Bu uygulamayı indirerek telefonunuzda daha azca zaman geçirmeniz mümkün hale gelmektedir. Toplumsal medya da zamanınızı yönetmek iş başarınızda oldukça önemlidir.

Günümüzde hepimiz süre bulamamaktan şikâyet etmeye adım atmıştır. Vakit hep daha fazlasına haiz olmak istediğimiz en mühim kaynağımızdan biridir. Bu sürenin yarısından çoğunu toplumsal medya da geçirmekteyiz. Maalesef bu durum hayatımızı oldukca fazla etkilemektedir. İnsanların birçoğu değişen teknolojinin esiri olmaya adım atmıştır. Teknoloji en temel gereksinimler arasının da üzerine çıkmaya adım atmıştır.

Toplumsal medya günümüzde her insanın ilgiyle odaklandığı bir fiil çemberi olmaya adım atmıştır. Telefonlarımızda oldukca fazla süre harcıyoruz. İnsanların birçoğu değişen teknolojinin esiri olmaya adım atmıştır. Bu durum birçok insanoğlunun iş yaşamını çok çok fazla etkilemeye adım atmıştır. Kendinize verilen en kıymetli hediyeyi şu demek oluyor ki zamanınızı toplumsal medya da harcamaktan vazgeçmeli ve sayfamıza şöyleki bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Ek olarak Bkz: Toplumsal Medyadan Para Kazanma

4. Yalnız Fazlaca Fazla Vakit Harcamayın

Evde çalışmak birçok yönden o denli esnek bir hale gelmiştir ki bulabileceğiniz en toplumsal iş olanağı haline gelmiştir.  Arkadaşlarınızla buluşup kaliteli vakitler geçirmek oldukça kolay işler içinde yer almıştır.

Bunun yanı sıra bunun da oldukça kolay bir emek harcama yolu olabileceği asla kabul edilemez. Bu yüzden kendinize süre ayırdığınızdan güvenli olmalısınız. Bu durumu arkadaşlarınızla geçirerek değerlendirebilirsiniz. Değişik kişilerle süre geçirmeniz sosyalleşmenizde oldukça önemlidir. İç yaşamdan dış yaşama da geçmek mühim unsurlar içinde yerini almaktadır. Bu yüzden evden dışarı çıkıp süre geçirmeniz oldukca önemlidir.

Yalnız Çok Fazla Zaman Geçirmeyin
Yalnız Fazlaca Fazla Vakit Geçirmeyin

Ek olarak ısrarla tavsiye ettiğimiz bir şey evden çıkmanız, kefede ya da mahalli bir kütüphane de çalışmanızdır. Böylece sosyalleşebilir ve insan etkileşimini elde edebilirsiniz.

Evde çalıştığınız takdirde günde 8 saat bilgisayarın başlangıcında oturarak zihinsel sağlığınız ve esenliğiniz üstünde ne kadar etkili olacağını tahmin edersiniz.  Tek başınıza insanlardan uzak saatlerce ev ortamında kalmanız kişilik gerilemelerinize de niçin olmaktadır. Ek olarak daha pek oldukca zararları vardır. Bu tarz şeyleri size aktarmak için bazı mühim mevzulara dikkat çekmek istiyoruz. İş hayatınızı eve getirmek oldukça görkemli bir duygu olsa da zararlarını da birlikteliğinde getirmiştir.

Devamlı oturmak kalp ve şeker hastalıklarını artırıyor

Güne başlarken 7-10 saatimizi bilgisayarın, televizyonun ya da telefonun başlangıcında geçiriyoruz. Bilhassa işini evine taşıyan kişiler saatlerce bilgisayarın başlangıcında oturmak zorunda kalıyor.

Gününü oturarak geçiren kişilerde diyabet, kalp damar problemleri, kalp sorunları ve daha birçok hastalığa niçin oluyor. Çalışmalarınızı ara vererek gerçekleştirmek bu hastalıkların riskini azaltıyor.

30 dakika da bir yerinizden kalkın

Uzun süre oturarak çalışan kişiler her 30 dakikada bir hareket etmelidir. Sıhhat açısından oldukça mühim bir yer almıştır. Bunun yanı sıra hafta sonları bir spor etkinliklerine katılmaları da oldukça mühim unsurlar içinde yer almıştır. Haftada minimum 150 dakikanızı spora ayırmanız oldukça önemlidir.  Oturarak saatlerce çalışan kişiler hareket sınırlarını ayarlamalıdır. Bunun için onların yapabileceği egzersizler vardır. Daima evde kalıp yalnızlaşarak çalışmak ruh sağlığınızı da negatif yönde oldukca fazla etkilemektedir. Bu yüzden temiz hava ve başkalarıyla sohbetler size oldukca daha iyi gelecektir.

Evde çalışmak birçok yönden o denli esnek hale gelse de kendinize süre ayırdığınızdan güvenli olmalısınız. Evde çalıştığınız takdirde günde 8 saat bilgisayarın başlangıcında oturarak zihinsel sağlığınız ve esenliğiniz üstünde ne kadar etkili olacağını tahmin etmelisiniz. Emek verme yönlerinizi ve saatlerinizi bu tarz şeyleri göz önünde bulundurarak gerçekleştirmelisiniz. Ek olarak Tek başınıza insanlardan uzak saatlerce ev ortamında kalmanız kişilik gerilemelerinize de niçin olabilmektedir. Bu durumda temiz hava ve başkalarıyla sohbetler size oldukca daha iyi gelecektir.

Ek olarak Bkz: Kişisel Gelişmenin ve Para Kazanmanın 17 Altın Kuralı!

5. Evde Fazlaca Fazla Çabalamayın

Evde çalışırken kılık giysilerde serseri takılarak ve saatlerce oturarak bilgisayarınızı kullanmak söz mevzusu olduğunda, muhtemelen siz farkına varmadan dönemin ne kadar acele geçtiğini anlamanız uzun sürmüyordur.   Bu yüzden kendinize belirli sayıda çakışma saati vermeniz ve bunu uygulamanız oldukça önemlidir.

Evde Çok Fazla Çalışmayın
Evde Fazlaca Fazla Çabalamayın

Birçok üniversite kursları her türlü dönem, süre ve iş için haftada 15 saat sınırı önermektedir ve sizin bu uygulamaya uymanız ve gene de derslerinize konsantre olabiliyor olmanız bu işin gerçeklik payını ortaya koymaktadır.

Ek olarak evde bir talebe işi yapıyorsanız iş ve emek harcamayı dengelediğinizden güvenli olmalısınız. Bu dengeyi ayarlamanız oldukça mühim unsurlar içinde yer almıştır. Aksi takdirde kendinizi masanızda oldukca fazla süre geçirerek bulmanız kaçınılmaz hale gelebilir. Bu durumda tüm hayatınızı alt üst etmeye kafi olacaktır. Bu sorunla karşılaşmamak için planlı çalışmanız oldukça önemlidir.

İlk başta daha azca emek harcama saati belirlemekle planınızı oluşturabilirsiniz. Daha sonralarda ise hedeflediğiniz saatlerin dışına çıkabilirsiniz. Birkaç saat boşluğunuz kalıyorsa ya da bunu ayarlayabiliyorsanız kalan saatlerinizi emek harcama saatlerinize eklemek en doğru kararlar içinde yer almıştır.

Bunun yanı sıra ev ortamında ki iş saatlerinizi sağlığınızı bozmayacak şekilde ayarlamanız oldukça önemlidir. Hem ruh sağlığınızı hem de gövde sağlığınızı korumak oldukca önemlidir. Bu yüzden planlı ve doğru ilerlemek size büyük yarar elde edecektir.

Evde bir talebe işi yapıyorsanız iş ve emek harcama hayatınızı dengelemeniz oldukca önemlidir. Eğer bu dengeyi sağlayamazsanız kendinizi masanızda oldukca fazla süre geçirerek bulmanız kaçınılmaz hale gelebilir. Bu durumdan korunmak için ise İlk olarak daha azca emek harcama saati belirlemekle planınızı oluşturabilirsiniz. Bu sayede hem ek işinize hem de talebe hayatınıza sorunsuz devam edebilirsiniz.

Ek olarak Bkz: Ödev Yaparak Para Kazanma Yolları

6. Evden Çalışırken Sıhhatli Beslenin

Ev ortamında devamlı oturarak çalışmak bedeninizin yediği gıdaları yönetmesi oldukça zor olacaktır. Etrafta beslenebilmeniz için bulundurduğunuz cips ve paket bisküvi sizi yalnızca tıkanırcasına yemeye teşviş edecektir.

Ne yediğinize ve ne kadar beslendiğinize çok çok fazla dikkat etmelisiniz.  Ek olarak beyninizi besleyen gıdalar bulundurmayı da asla dikkatsizlik etmemelisiniz. Güne uygun bir kahvaltıyla adım atmak oldukça önemlidir. Bolca proteinli bir kahvaltı yapmak sizi uzun süre tok tutacaktır. Sadece çalışmak için oturmaya başladığınız süre zaafında, sindirim sağlığınız için ara molalarını aksatmamanız oldukça önemlidir. Öğle yemeğinde ise iş durumunuza bağlı yoğunluğunuzu denetim altında tutmak amaçlı 1 dilim ekmek ve 1 elma yiyebilirsiniz.

Sağlıklı Beslenin
Sıhhatli Beslenin

Bu yöntem hem sizi tok tutacak hem de sindirim sisteminizi daha kolay çalışacaktır. Ek olarak yoğun olan işinizi de öğle yemeğinde aksatmanız mümkün olmayacaktır. Ek olarak evde çalışırken sıhhatli beslenmenin birçok yolu vardır. Bunun için sayfamızda sizler için öneride bulunuyoruz. Hadi bir göz atalım.

Yiyeceklerinizi evvelde planlayın

Her defasında günün geri kalanını planladığınız şeklinde gün süresince ne yiyip ne içeceğinizi de planlamanız gerekmektedir. Hafta sonu süresince marketinizi evvelde planlamanız oldukça önemlidir. Iyi mi ki işinize fizyolojik olarak giderken kendinizi hazırlıyorsunuz, aynı işlemi evde beslenmeniz için de evvelde gerçekleştirmelisiniz.

Yiyecek için alarm ayarlayın

İş çalışmalarımıza dalmışken dönemin iyi mi geçmiş olduğu mevzusunda hiçbir süre fikrimiz olmamaktadır. Yiyecek için alarm ayarlamak ve kendimize lüzumlu molaları vermek ve ara ara su tüketmeyi asla dikkatsizlik etmemek için alarm oluşturmak oldukça iyi bir düşünce olmaktadır.

Planlanmış molaları ihmal etmeyin

Kurmuş olduğunuz alarm çaldığında bunu erteleyip asla görmezden gelmeyin. Planlamış olduğunuz molayı kaçırmak daha geç yiyecek yemenize niçin olacaktır. Ve bu da bir sonrasında ki öğününüzde daha oldukca yemenizi elde edecektir.

Masanızda sıhhatli atıştırmalar bulundurun

İnsanlar çoğu zaman ara öğün tercihlerini meyve suyu, kahve ve bisküvi yada kızarmış alternatifler olarak tercih ederler.  Biz ise sıhhatli beslenmede bu tür atıştırmalıkları uygun görmüyoruz. Masanızda meyve ve kuru meyvelere ek olarak kuruyemiş alternatiflerine yer vermenizi ısrarla tavsiye ediyoruz. Sıhhatli beslenmek oldukça oldukca önemlidir.

Ara atıştırmalıklarınızı abur cubur yönünde seçmek sağlığınızı negatif yönde etkilemektedir. Bu tür davranışlarda bulunmamak için alışveriş listenizi baştan düzenleyebilirsiniz.

Yemeklerinizi porsiyonlara ayırın

Kendinize ayıracağınız porsiyonlarla beslenmeye itina gösterin. Böylece 1 seferde oldukca fazla yiyecek yemeden kaçınmış olmuş olursunuz.

Yiyecek yerken başka şeylerle ilgilenmeyin

Yiyecek molanızda bir tek yiyecek yemekle ilgilenin. Telefona yada toplumsal medyaya ya da televizyonda ki herhangi bir programa dalarak yiyecek saatinizi uzatmayın.  Yiyecek esnasında dikkatinizi dağıtacak aktivitelerden uzak durun. Bu durum yiyecek molanızı asla uzatmayacak ve planınızın haricinde bir saate çıkmanıza engel olacaktır.

Besleyici gıdalar tüketmeye itina gösterin

Dengeli ve besleyici gıdaları tüketmek sizi daha üretken hale getirecektir. Ek olarak sizi uzun süre tok tutarak odaklanmanızda büyük rol oynar.  Protein ağırlıklı beslenmek, lif, sıhhatli yağlar, meyveler ve eğer olmazsa olmaz olan sebzeler tüketmeye itina gösterin. Bilhassa günlük protein ihtiyacınız olan şeyleri karşıladığınızdan güvenli olun.  Bunu gerçekleştirmek için tüm gün hazırlamış olduğunuz öğünlere azca miktarlarda protein koymayı dikkatsizlik etmeyin.

Yeteri kadar su içtiğinizden güvenli olun

Gün süresince vücudumuzun gereksinim duyan suyu depolamak oldukça oldukca önemlidir. Bu sebeple yalnızca bedenin enerji seviyelerini artırmakla kalmaz, bununla beraber yorgunluğu da geçirecek mucize bir içecektir. Bu mucize içeceği vücut ağırlığınıza nazaran belirleyerek her 20 ya da 30 dakikada bir su deposu yapmanız oldukça önemlidir.

Ev ortamında çalışırken beslenmelerinizde beyninizi besleyen gıdalar tüketmeniz oldukça önemlidir. Dengeli ve besleyici gıdaları tüketmek sizi daha üretken hale getirecektir. Ek olarak sizi uzun süre tok tutarak odaklanmanız da büyük rol oynar. Bu planın aksamaması için yiyeceklerinizi evvelde belirlemek mühim unsurlar içinde yer almıştır. Iyi mi ki işinize fizyolojik olarak giderken kendinizi hazırlıyorsunuz, aynı işlemi evde beslenmeniz için de evvelde gerçekleştirmelisiniz.

Ek olarak Bkz: Ana para Gerektirmeyen Para Kazanma Şekilleri

7. Kendi Kendine Başlamış olan Biri Ol

Birçok firmalar ve üniversiteler uzaktan çalışmaya alışıp, size mümkün olduğunca destek verecek olsalar da, bu gece yarısı size yardım edecek birinin olacağı anlamına gelmemektedir.

Kendi Kendine Başlayan Biri Ol
Kendi Kendine Başlamış olan Biri Ol

Yaptığınız işte paramparçasınız ve en küçük bir fikriniz bile bulunmamakta. Ne üstünde emek harcama eylemini gerçekleştiriyorsun? Onu bile ara sıra unutmuş hale gelirsiniz.

Eğer bu sorunlarla karşı karşıya kalırsanız birine e-posta gönderme seçeneği vardır. Yalnız bu probleminin üstesinden gelebiliyorsanız ilkin kendiniz hayata geçirmeye çalışın.

Doğru sonuca varana kadar çeşitli yönlerde çalışmalarınıza devam etmelisiniz. Sorularınızın yanıtlarını çevrimiçi aramayı, ders kitaplarına bakmayı, meslektaşlarınıza sormayı, derslik arkadaşlarınızla paylaşmayı ve ek olarak tecrübe etme ve yanılmayı yöntemini denemelisiniz.

Organize olmak ve iş ağırlığınızı evvelde planlamak hakikaten size oldukça destek olacaktır. Bu sebeple yaptığınız işin son teslim tarihinden ilkin ortaya çıkan bir problemi siz çoktan halletmiş olacaksınız.  Ve işiniz de bu yöntem ile oldukca fazla zamana haiz olma fırsatını yakalamış olacaksınız.

Karılaştığınız bir problemi evvelde farkına varıp zamanında müdahale etmeniz oldukça önemlidir. Kontrollü ve zamanlı çalışmak başarınıza başarı katacaktır.

İş hayatınızda planlı çalışmak ve her türlü sorunlarla zamanında baş etmek oldukça mühim unsurlar içinde yer almıştır. Organize olmak ve iş ağırlığınızı evvelde planlamak hakikaten size oldukça destek olacaktır. Bu yüzden planlı çalışmak hayatınızın bir parçası olmalıdır.

Ek olarak Bkz: Google Adsense İle Para Kazanmanın İpuçları

8. Sizin İçin Evden Doğru İşi Bulun

Eğitiminiz esnasında ya da mezun olduktan sonrasında evden para kazanmak istiyorsanız ve elbet ev ortamı rahatlığıyla çalışmaksa amacınız geriye bir tek iş bulmak kalıyor.

Doğru İşi Araştırın ve Bulun
Doğru İşi Araştırın ve Bulun

Çevrimiçi iş bulmak herhangi bir iş bulmak kadar oldukça zor olsa gerek.  Eğer çaba sarf etmezseniz kar elde etmeniz mümkün değildir.

Başlangıç noktası olarak yarı zamanlı iş arama motorumuz sizin için ideal bir platformdur. Sadece yeni işe başlamış olan kişilere odaklanan, bunun şeklinde iş sitelerini de takip etmeniz oldukca önemlidir.  Bu sebeple büyük firmalar işe yeni başlamış olan ve çoğunlukla uzaktan çalışan kişileri işe almaya oldukça isteklidirler.

Oldukça değişik projelere iyi mi başlayacağınıza dair planınız yoksa özgür çalışanlar Kılavuzuna göz atmanızı tavsiye ederiz.

Evde çalışmak her insanın istekleri içinde yer almıştır. Yarı zamanlı iş arama motoru sizin için ideal bir platform olmaktadır. başlangıç yapmak için ideal bir yoldur. Evde emek harcayarak hem ek gelir sağlarsınız hem de tam zamanlı iş fırsatını soruşturma şansını yakalarsınız.

Ek olarak Bkz: İyi Bir İş Nedir? En İyi İş Iyi mi Bulursunuz?

9. Düzmece İş İlanlarına Kanmayın

Hayalinizde ki evde kalma işini ararken düzmece iş ilanlarına kendinizi kaptırmayın. İş ilanlarını araştırırken gerçeklik paylarını düşünmeden ve araştırmadan başvuruda bulunmayın.

Sahte İlanlara Kanmayın
Düzmece İlanlara Kanmayın

Gerçek şu ki bu alan hakkında çok çok fazla düzmece ilanlara yer verilmiştir. Bu ilanlara derhal başvuruda bulunmak, size hayal kırıklığı olarak geri dönmektedir. Kendinize ve hayallerinize haiz çıkın.  Düzmece ilanlara olasılık vermeyin. Rol tekliflerinde en azından bir telefon hitabı gerçekleştirerek kararınızı verin.

Evde iş yapma ve para kazanma ilanlarında birçok düzmece iş ilanları yer almıştır. Bu düzmece ilanlara kanmamak için sıkı bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Ek olarak Bkz: Uykunuzda Para Kazanmak İçin 5 Eylemsiz Gelir Fikri

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap