1. Ana Sayfa
 2. Kişisel

Amerika İş İlanları – İşçi Alımı – Amerika’da Yaşam

Amerika İş İlanları – İşçi Alımı – Amerika’da Yaşam
0


ABD iş başvurusu ABD’da iş bulma siteleri, ABD’ya işçi olarak iyi mi gidebilirsiniz, ABD’da asgari ücret ne kadar, ABD’da en oldukça kazandıran meslekler nedir.

ABD’nın keşfi ve yaşam kalitesi

ABD’da Yaşam Kalitesi

ABD Birleşmiş Devletleri dünya genelinde önde gelen önder ülkeler içinde yer almıştır. Öteki ülkelere nazaran oldukça çok gelişmiş bir ekonomiye haizdir. Derhal her insanın arzu ve hayallerinde yer edinen ABD her insanın yaşamak istediği bir ülkedir.

ABD Birleşik Devletleri toprak olarak dünyada en büyük ülkeler içinde yer almıştır. Hindistan ve Çin’in peşinden gelmiş olarak en kalabalık kent olarak bilinmektedir. 50 eyaletten oluşan ve 1 federalden meydana gelen ABD federal anayasa cumhuriyetidir.

ABD’ya İşçi Olarak Gitmek

Amerika'ya İşçi Olarak Gitmek
ABD’ya İşçi Olarak Gitmek

ABD’ya işçi olarak gitmenin yolu emek harcama vizelerine başvurmak gerekmektedir. Vizelere başvurmak için bilhassa ABD’da bir işverenin ABD emek harcama Bakanlığından onaylanmış iş sertifikası alması gerekmektedir. Sertifika alımı işlemi bittikten sonrasında işveren I-140 formunu doldurması gerekmektedir. Bu formla Amerikan Vatandaşlık ve Göçmen Bürosu ile kendisine uygun emek harcama vizesine müracaat yapmalıdır.

ABD’da Asgari Ücret

ABD oldukça büyük bir ülkedir. Her ırktan ve dinden vatandaşı barındıran derhal her insanın geçim deposu olan oldukça varlıklı ülkeler içinde yer almıştır. ABD birçok yerli ve yabancı vatandaşına ev sahipliği ediyor.  Her insanın merakında olan ABD’deki asgari ücret ne kadar sorusu dilden dile dolaşmaktadır.

Amerika'da Asgari Ücret
ABD’da Asgari Ücret

ABD’da yaşamı sürdürmenin geçerli durumlarından biri de asgari ücretin ne kadar olmasıdır Peki ABD’da asgari ücret ne kadar?

ABD’da asgari ücret 7,25 USD/ saat olarak belirlenmektedir. Birde ABD’de çalışan sözleşmeli vatandaşlar vardır. Onlar için ise bu meblağ 15 USD/ saat şeklinde olmaktadır.

ABD da asgari ücretler aylık değil saatlik belirlenmektedir. Her bir vatandaşının tüm temel gereksinimlerini kolaylıkla karşılayabilecek meblağ verilmektedir. Bu uygulamaya iktisat uygulaması denilmektedir.

ABD’da yaşayan engelli işçiler ve gün boyu eğitim gören ve bu yüzden çalışamayan öğrenciler daha yüksek oranda maaş almaktadırlar.

ABD’da En Fazlaca Kazandıran Meslekler

Amerika'da En Çok Kazandıran Meslekler
ABD’da En Fazlaca Kazandıran Meslekler

ABD’da en oldukça kazandıran meslekleri sizler için araştırıp sayfamızda yer verdik.  Eğer sizde oldukça talihli ve bu mesleklerden birine haiz iseniz, orada varlıklı olmak sizler için kaçınılmaz hale gelecektir. ABD dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir.

Gelişmiş ordusu, varlıklı ekonomisi, alt yapı gücü, teknoloji ve eğitim mevzusunda oldukça ileri seviyeye haiz bir ülkedir. Bu ülkenin coğrafyasında yaşayan ve bu ülkeye vergi veren sayısız insan vardır. Bu insanoğlu içinde en oldukça kazanan toplumun yalnızca % 10una girebilmektedir.

Bu kavram ise ABD’de en oldukça maaş ödenilen meslekler içinde içeriyor. Gelin hep beraber bu talihli meslekleri keşfedelim.

ABD’da en oldukça kazanan meslekler;

 1. Avukat,
 2. Finans Müdürü,
 3. Göz Doktoru,
 4. Eczacı,
 5. Data Sistemleri ve Bilgisayar Yöneticisi,
 6. Petrol Mühendisi,
 7. Pskiyartist,
 8. Pilot,
 9. Ordodontist,
 10. Cerrah,
 11. Anestezi Uzmanı

Yukarıda listelemiş olduğumuz bu meslekler ABD’de oldukça yüklü maaş almaktadır.

Bunun yanı sıra bir de vasıfsız meslekler yer almıştır. Vasıfsız meslekler içinde en yüksek maaşlı meslekler ise şu şekilde belirlenmiştir.

 1. Barmen,
 2. İnşaat İşçiliği,
 3. Garson,
 4. Kurye,
 5. Taksici,
 6. Komi,
 7. Tır Şoförlüğü

olarak bilinmektedir.  Oldukça yüksek maaş alan bu meslekler en oldukça meydana getirilen meslekler içinde yer almıştır.

Derhal her insanın yapabileceği bu meslekler ABD’de oldukça ilgi duyulan meslekler içinde yer almıştır. Hem popüler meslek olarak her insanın tercihi ve yapmış olduğu meslekler hem de oldukça çok maaşa doğal olarak tutulan mesleklerdir.

ABD’ya İşçi Götürmüş olan Firmalar

Amerika'ya İşçi Götüren Firmalar
ABD’ya İşçi Götürmüş olan Firmalar

ABD her yıl işçi alımı halletmeye devam eden en gelişmiş ülkelerden biridir.  Bu ülkenin işçiye verdiği maaş oldukça yüksek Mevlalar içinde yer almıştır. Bundan dolayı birçok insanoğlunun hayalinde ABD’da yaşamak vardır. Yalnızca ülkemizden değil, yurt dışı ülkelerinden de birçok insan ABD’de iş bulma hayalini kurmaktadır. Bundan dolayı ABD iş ilanları oldukça fazla taleple karşılanmaktadır.

Bu ilanları yakından kovuşturmak ve devamlı güncellendiğini unutmamak gerekir. Kendinize uygun ve yapabileceğiniz işi bulamadığınızda bir süre sonrasında yeniden denetim edip takipte kalmanızda büyük yarar olacağını unutmamalısınız. Şu sebeple her gün içinde yeni ilanlar eklenmektedir.

ABD Birleşik Devletleri ile her alanda iş bulmak mümkün hale gelmektedir. Orada tanıdığınız yoksa derhal iş bulma yada yüksek mevkilere ulaşmanız imkânsızdır. ABD da bulunan Türk firmaları yardımıyla kısa süreliğine de olsa iş bulma imkânınız gerçekleşmektedir.

Bunu yanı sıra bazı Türk firmaları İngilizce şartı aramadan sizlere ABD’de iş imkânı sunabilirken, İngilizce bilen kişiler daha acele iş bulmaktadırlar. ABD’de çalışmak için vize ve tüm emek harcama işlemlerini halletmeniz gerekmektedir. Türk firmaları vasıtasıyla meydana getirilen bu işlemler oldukça kolay ve çoğunluğu kati çözümlerle bitmektedir. Peki, bu firmalar hangi firmalardır?

ABD’ya İşçi Götürmüş olan Firmalar ve Firmalar

ABD’ya en fazla işçi götürmüş olan firmaları sizler için aşağıya derledik. Bu firmalar nitelikli yada vasıfsız işçi götürmekteler.

 1. Özaltın İnşaat,