1. Anasayfa
 2. Memur

Zam Müjdesi! En Düşük Maaş 20.750 TL Oldu Memur Maaşları 2022

Zam Müjdesi! En Düşük Maaş 20.750 TL Oldu Memur Maaşları 2022
0

Zam Müjdesi! En Düşük Maaş 20.750 TL Oldu #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

40 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Maaş zamlarına dair gelişmeler kasım ayının ilk gününde yakından takip edilirken, yeni duyurular peş peşe gelmeye devam ediyor.
Kasım ayı itibariyle milyonlarca çalışanın ve emeklinin gündeminin ilk sıralarında maaş zamları yer ediniyor. Asgari ücretin aralık ayında gerçekleşecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının peşinden hangi oranda artacağı merak edilirken, emeklilerin ve memurların maaşları da aralık ayı enflasyon rakamlarının ocak ayının ilk günlerinde duyurulmasının peşinden netlik kazanacak. Asgari ücret, emekli ve işgören maaşları için araştırmalar kasım ayının ilk gününde hız kesmeden devam ederken, ülke genelindeki değişik belediyelerde de toplu iş sözleşmesi için gerçekleşen görüşmeler neticesinde maaş zamlarına dair anlaşmaya varılması ve toplu iş sözleşmesi imzalanması durumunda kamuoyuna informasyon veriliyor.

En Düşük Maaş 20 Bin 750 TL
Yeni yıla girmeden ilkin net 11.402 TL olan asgari ücretin yapılacak görüşmeler neticesinde artması beklenirken, işgören ve emekli maaşlarına ocak ayının ilk günlerinde enflasyon verileri baz alınarak zam yapılacak. Işyar, emekli ve asgari ücret zammı ile beraber, belediye mensuplarının maaşlarının artırılması için görüşmeler sürüyor. Bu kapsamda, belediye mensupları toplu iş sözleşmelerinden çıkacak neticeleri yakından takip ediyorlar. Uşak Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası içinde imzalanan toplu iş sözleşmesi ile beraber en düşük maaş 20.750 TL seviyesine yükselirken, mevzuya ilişkin belediyenin toplumsal medya hesabı üstünden meydana getirilen paylaşımda:

‘’Belediyemize bağlı Uşak Belediyesi Personel Ltd. Şti. bünyesinde çalışan personellerimizi kapsayan toplu iş sözleşmesi, düzenlenen törenle Belediyemiz ile Hizmet-İş Sendikası Uşak Şubesi içinde imzalandı. Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Mahmut Arslan’ın ve oldukca sayıda çalışanımızın katılmış olduğu imza töreninde konuşma meydana getiren Başkanımız Sayın Mehmet Çakın, ekonomik ve toplumsal bir emek harcama düzeni sağlayarak daima personelimizin yanında olduklarını belirtti, sözleşmenin hayırlı olması diledi’’ denildi.
Emekli, Işyar, Asgari Ücret Zammı
Kasım ayının ilk günü itibariyle belediye mensuplarının maaş zamlarının yanı sıra, çalışanların ve emeklerinin maaşlarının hangi oranda artacağı da araştırılıyor. Asgari ücretin aralık ayında yapılacak zam neticesinde 15.000 TL ile 17.000 TL aralığında yer alacağı tahmin edilirken, emekli ve işgören maaşları için de Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıklayacağı enflasyon verileri merakla umut ediliyor. #ahaber #bbctürkçe #cnntürk #gündem #haber #haberler #haberturk #2023 #2024 #2025

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir