1. Anasayfa
 2. Memur

Emekli yeni zamlı maaş tablosu ortaya çıktı! 2 veri geldi, SSK- Bağ-Kur 4A, 4B, 4C’liye hesap netleş Memur Maaşları 2022

Emekli yeni zamlı maaş tablosu ortaya çıktı! 2 veri geldi, SSK- Bağ-Kur 4A, 4B, 4C’liye hesap netleş Memur Maaşları 2022
0

Emekli yeni zamlı maaş tablosu ortaya çıktı! 2 veri geldi, SSK- Bağ-Kur 4A, 4B, 4C’liye hesap netleş #memurmaaslari – 2022

#kpss #kpss2021 #kpss2022

33 Şahıs Okudu – 0 Şahıs Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Emekli yeni zamlı maaş tablosu ortaya çıktı! 2 veri geldi, SSK- Bağ-Kur 4A, 4B, 4C’liye hesap netleşti! 7.500, 8.000, 8.500, 9.000 TL maaş alanlar…
Emekli ve işyar maaşları için atılacak adımlar yakından takip ediliyor. Ocak ve Temmuz ayı olmak suretiyle emekli maaşlarına yılda iki kez zam uygulanıyor. TÜİK tarafınca açıklanacak Ağustos ayı enflasyon oranları zam oranının belirlenmesinde mühim etken olarak öne çıkıyor. Taban maaşlar için iyileştirme emek harcamaları gündeme geldi ve bu artış Ocak ayında uygulanabileceği benzer biçimde, daha ilkin de gerçekleştirilebilir. Bilhassa Ekim ayında Meclis’in açılmasıyla beraber bu mevzuda adımlar atılması planlanıyor. Ara zam için 2 değişik formül üstünde duruluyor. İşte mevzu hakkında son gelişmeler!
Emekli ve işyar maaşlarında etkili olan enflasyon oranları için gözler TÜİK’ten gelecek açıklamalara çevrildi. Bilinmiş olduğu suretiyle emekli maaşlarına yılda iki kez olmak suretiyle zam uygulanıyor. Ağustos ayı enflasyon oranlarının açıklanmasının arkasından hesaplamalar hız kesmeden başladı. Hal bu şekilde olunca,”Emekli maaş zammı ne kadar olacak? En düşük emekli maaş zammı ne kadar olacak?” sorularının cevapları sorgulanıyor. İşte mevzu hakkında son gelişmeler!.
Milyonlarca emekli Temmuz ayında enflasyon ve refah oranı artışı aldı. Sadece bilhassa taban maaş alanlar açısından yeni bir emek verme gündeme geldi. Bu aşamada birkaç formül masada bulunuyor..
Emekliler ve memurlar her yıl iki dönemde maaş artışı alıyor. Ocak ve Temmuz aylarında oluşan 6 aylık enflasyon bu artışlarda en mühim belirleyici oluyor. SSK ve Bağkur emeklileri 6 aylık enflasyon kaç puan ise o denli artış alıyor..
Memurlar ve işyar emeklileri ise toplu sözleşmede belirlenen zam oranı ile beraber oluşan enflasyon farkını artış olarak maaşlarında görüyor.

Bu aşamada başta en düşük aylıklarda olmak suretiyle emekliler için bir ara zam formülü gündeme geldi.
Önümüzdeki Ocak ayında SSK ve Bağ- Kur emeklileri bu senenin ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon oranında zam, işyar emeklileri de toplu sözleşme artışı ve enflasyon farkı alacak.

Sadece bir iyileştirme de gündemde. #2023 #ahaber #bbctürkçe #sondakika #cnntürk #haber #gündem #haberler #haberturk

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir